• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp BlackBerry ve Nokia'lardan Desteğini Çekiyor!

WhatsApp BlackBerry ve Nokia'lardan Desteğini Çekiyor!

2
2
0
0
0
WhatsApp, 7 yılın ardından BlackBerry ve bazı Nokia cihazlara olan desteğini kesiyor.
Şu an dünyanın en fazla kullanılan mobil uygulamalarından biri olan WhatsApp, yıl sonunda önemli bir değişikliğe gidiyor. Şirket tarafından açıklanana göre WhatsApp, bazı mobil işletim sistemlerinden bu yılın sonunda desteğini tamamen çekecek.

Akıllı telefonların yükselişe geçmesinin ardından mobil cihaz sektörü Android ve iOS'un kontrolü altına girmişti. Bu iki dominant işletim sisteminin yanı sıra Microsoft da Windows Phone / Windows 10 Mobile ile varlığını sürdürmeye çalışmakta. Fakat durum diğer işletim sistemleri için pek de iyi değil.Facabook'un sahibi olduğu WhatsApp, Nokia S40, Symbian S60 ve BlackBerry'den (BlackBerry 10 da dahil) desteğini bu yılın sonunda çekeceğini açıkladı. Benzer durum Android 2.1 ve 2.2 ile Windows Phone 7.1 için de geçerli.

Aylık bir milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran WhatsApp, bu kararı kuruluşunun 7. yıl dönümü olduğu haftada aldı. Aslında bu durum bir bağlamda mobil cihaz sektöründe işlerin ne denli hızlı bir şekilde değiştiğini de güzel bir kanıtı. Çok değil 5 sene kadar önce BlackBerry piyasanın altını üstüne getiriyordu. Şimdilerde iPhone neyse, 5 sene önce de BlackBerry oydu. Mobil cihaz dünyası hızlı şekilde gelişmekte. Merak ettiğimiz şey, bundan sadece 5 sene sonra ne gibi yenilikler olacak?

Kaynak: VentureBeat
2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0