WhatsApp, Facebook Messenger'a Karşı: Hangi Sohbet Uygulaması Daha Çok Kullanılıyor?

0
0
0
0
0
Akıllı telefonunuzdan anlık mesajlaşma için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? WhatsApp ve Facebook Messenger'ın başı çektiği mücadeleye birlikte göz atalım...
Akıllı telefonunuzdan anlık mesajlaşma için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Aslında “hangilerini kullanıyorsunuz?” daha doğru bir soru çünkü neredeyse hiç bir kullanıcı tek uygulamayla sınırlı kalmıyor. Birbirlerine alternatif sunan mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabet de sürüp gidiyor. 

 Sohbet Uygulamaları Arasında Çetin Rekabet

Geçmişin BBM gibi devleri yerini yeni nesil uygulamalara bırakırken, bu yarışta ipi WhatsApp ve Facebook Messenger göğüslüyor. Tabii ki WhatsApp’ın pazara daha önce girmiş olması Facebook Messenger’a göre bir üstünlük sağlıyor. Buna rağmen, ikili arasındaki rekabetin oldukça çetin geçiğini söyleyebiliriz.

 Lider WhatsApp mı Facebook Messenger Mı?

Android cihazlar üzerinde 187 ülkede yapılan bir araştırma bu alanda WhatApp’ın liderliğini gösteriyor. 109 ülkede liderliği alan mesajlaşma uygulamasına karşın Facebook Messenger 49 ülkede birinci durumda. Türkiye, Whatsapp’ın ilk sırada olduğu ülkeler arasında. Avrupa ülkelerinde  Messenger ve WhatsApp’ın yanı sıra Viber’ın da etkinliği görülüyor. Kanada ve Birleşik Devletler’de ise Messenger’ın tam bir liderliği söz konusu. Viber dünya çapında sadece 10 ülkede lider durumunda. Ayrıntılı verileri yukarıdaki harita üzerinde bulabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0