• Anasayfa
  • Mobil
  • Adım Adım WhatsApp Google Drive İle Nasıl Yedeklenir?

Adım Adım WhatsApp Google Drive İle Nasıl Yedeklenir?

0
0
0
0
0
Android tarafında güncelleme alan Whatsapp, artık Google Drive’a yedekleme yapmamıza imkan tanıyor. Peki bu yedekleme işlemi nasıl yapılıyor ? Yazımızda bunu anlatıyoruz.
 
Oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android kullanıcılarına önemli bir güncelleme sundu. Android akıllı telefona sahip kullanıcılar artık konuşmalarını WhatsApp sunucuları yerine, daha güvenli denebilecek olan kendi Google Drive hesaplarına yedekleme yapabilecekler.  Artık mesajlarınızı ve görsellerinizi Google Drive'a yedekleyebilirsiniz ve böylece telefonunuzu kaybederseniz veya başka bir Android telefona geçerseniz sohbetleriniz güvende olur. Yedekleme dosyaları değişken büyüklüklerde olabileceğinden ve ek ücretlendirmeye neden olabilecek mobil veri tüketeceğinden, sohbetlerinizi Google Drive aracılığı ile yedeklemeden önce telefonunuzu Wi-Fi'ya bağlamanızı öneriyoruz. Webtekno ekibi olarak bizler de sizler için bu işlemi adım adım açıkladık.


 

 Güncelleştirmeleri kontrol edin!

Bu yedekleme öncesinde hem Whatsapp’ın hem de Google Drive uygulamalarının en güncel sürümlerine sahip olup olmadığınızı kontrol edin ve bir güncelleme yapmanız gerekiyorsa yapın.


 

 Google Drive kullanarak yedekleme ekranı

Sonrasında Whatsapp uygulamasına girip ” Ayarlar – Sohbetler ve Aramalar – Sohbet yedeği – Google Drive’a yedekle” adımlarını izleyerek Google Drive yedeklemesini yapacağınız bölüme ulaşıyorsunuz. Bu bölümde uygulama sizin onayınızı soracaktır. Google drive'a yedeklemek için evet seçeğini seçin.


 

 Yedekleme sıklığı ve yedekleme işlemine başlama

Bu ekrandan ise otomatik olarak yedekleme yapılma sıklığını ayarlayabilir ve yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. 

 Aldığımız yedekleri Google Drive hesabından silmek için

Whatsapp kayıtlarınızı Google Drive hesabınızdan kaldırmak için ilk önce hesabınıza giriş yapın.  Daha sonra ekranın sağ üstünde yer alan ”anahtar dişlisi” ikonuna tıklayın, açılan listede ”ayarları” açın. Daha sonra karşınıza çıkan pop-up penceresinde sol taraftaki ”uygulamarı yönet” sekmesine tıklayın, açılan listede sonlarda bulunan Whatsapp uygulamasını bulun. İşlemi bitirip yedeklerimizi silmek için”seçenekler – gizli uygulama verilerini sil”, uygulama ile bağlantıyı kesmek için ”seçenekler – Drive bağlantısını kes” adımlarını izleyebilirsiniz.

Bu anlatımı izleyerek ister Whatsapp verilerinizi artık Google Drive hesabınıza yedekleyebilir, istediğiniz zamanda bu verileri Google Drive’dan kaldırabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0