• Anasayfa
  • Mobil
  • Whatsapp, Hakkında Şikayet Olan Kullanıcıları Kalıcı Olarak Banlıyor!!

Whatsapp, Hakkında Şikayet Olan Kullanıcıları Kalıcı Olarak Banlıyor!!

6
2
2
1
0
Whatsapp'ın yeni başlattığı bir uygulamaya, hakkında şikayet olan ve diğer kullanıcılara rahatsızlık veren bazı hesapların kalıcı olarak banlanabilmesini içeriyor.
En çok kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi olan Whatsapp, ilk kullanıma sunulduğu tarihlerden beri küçük bir gizlilik sorununa sahipti. İstemediğiniz her numaranın size ulaşabilmesini sağlayan ve görmeyi tercih etmeyeceğiniz, rahatsızlık veren mesajlarla karşılaşabilmenizi engelleyemeyen mesajlaşma platformu, şikayet edilen kullanıcılar hakkında büyük yaptırımlar uygulamaya başlıyor.

Önceden bu kullanıcıların hesaplarını geçici olarak banlayan Whatsapp, bu uyarılara aldırış etmeyerek yaptıklarına devam eden kullanıcıları kalıcı olarak banlamaya başladı. Tahmin edebileceğiniz gibi banlama işlemini telefon numaraları üzerinden gerçekleştirecek olan Whatsapp'ın, özellikle ahlaksız içerik paylaşımında bulunan kişileri kalıcı olarak banladığı belirtildi. Kalıcı olarak banlanmaya sebep olan diğer etkenler ise tehdit-hakaret içeren mesajlar göndermek ve rahatsızlık vermek. 

6
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
2
1
0