• Anasayfa
  • Mobil
  • Whatsapp'ın Muhtemelen Bilmediğiniz 6 Özelliği!

Whatsapp'ın Muhtemelen Bilmediğiniz 6 Özelliği!

2
1
0
0
0
Whatsapp'ta birçok özellik bulunuyor. Mesajlaşma uygulamasının her güncelleme ile yeni bir özelliğe kavuşuyor ve muhtemelen hepsini bilmediğiniz bu güncellemelerden bazıları işinize yarayabilir.
Son dönemlerde akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte internet kullanımı arttı ve akıllı telefona sahip olan herkes istediği an internete hızlı bir şekilde giriş yapabilir hale geldi. Bu gelişme ile birlikte özellikle gençler arasında son derece yaygın olan SMS ile iletişim azaldı ve yerini internet üzerinden çalışan uygulamalara bırakmaya başladı. Bu uygulamalardan birisi olan Whatsapp, çok büyük bir büyüme gerçekleştirdi ve büyüme hızını Facebook tarafından satın alındıktan sonra arttırdı. Şu an iş yerlerinin ve hatta bazı devlet kurumlarının bile Whatsapp hesabı bulunuyor. Bu kadar sık kullanılan bu uygulama gelen güncellemeler sayesinde oldukça çok şey yapabiliyor ve kullanıcıların çoğu uygulamayı sadece mesaj atmak amacıyla kullanıyor. İşte Whatsapp'ta bulunan ve muhtemelen bilmediğiniz 6 özellik;

 Mesajları "Yıldızlama"Whatsapp'a en son eklenen özelliklerden birisi olan bu özellik, herhangi bir konuşmada bulunan mesajı kaydedebilmenize ve istediğiniz zaman bu mesajı bulabilmenize yardımcı oluyor. 
 

 Google Drive ile Sohbetleri YedeklemeWhatsapp sohbetlerinin yedeklenmesini kapatmadıysanız bu yedekleme ile her gün sohbetleriniz kaydedilecektir. Bu işlemin telefonunuzda yer kaplamasını veya bir sebepten dolayı bulunmamasını istiyorsanız yedeklemeyi Google Drive'a yapabilirsiniz. 
 

 Sadece Belirli Mesajları Temizlemek Whatsapp'ın bu özelliği sayesinde bir konuşmada bulunan tüm mesajları silmeden sadece bir zaman dilimindeki mesajları silebiliyorsunuz.
 

 Mesajları Okundu Veya Okunmadı Olarak İşaretlemeGizliliğinizi korumak veya başka zaman görmenizi sağlamak için kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde size mesaj atan herhangi birisi mesajın görülüp görülmediğini anlayabilir.
 

 Kişiler Veya Grup Sohbetleri İçin Özelleştirilmiş BildirimlerBildirimlerin özelleştirildiği bu sistem ile beklediğiniz kişiden mesaj gelmesiyle birlikte telefonunuz o kişiye adadığınız şekilde bildirim sesi yayabilir ya da ışık saçabilir. Aynı durum grup sohbetleri için de geçerli.
 

 Bağlantı Ön İzleme Ön izleme özelliği sayesinde Whatsapp'tan görderdiğiniz herhangi bir mesaj, karşı tarafa üzerinde bulunan bir ön izleme fotoğrafı ve linkiyle birlikte ulaşacak.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0