• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook'ta Olduğu Gibi WhatsApp’a da ‘Like’ Butonu Geliyor!

Facebook'ta Olduğu Gibi WhatsApp’a da ‘Like’ Butonu Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook’un WhatsApp’ı satın almasından sonra iki platforma da benzer yenilikler getirmeye devam eden şirket, ‘Like’ butonunu Facebook’tan sonra şimdi de WhatsApp’a getiriyor.
Facebook’un en fazla kullanılan iki özelliğinden bir tanesi ‘okunmadı olarak işaretle’ ve ‘beğenme butonu’. Şirket, Facebook’ta en fazla kullanılan bu iki özelliği bir sonraki güncellemeyle birlikte WhatsApp’a getirmeye hazırlanıyor. 

Bu iki özellik WhatsApp’a neler kazandırabilir, ilk önce buna bir bakalım. ‘Beğenme’ butonuyla başlayacak olursak bu butonun yalnızca fotoğraflara gelip gelmeyeceği şu an için belli değil, yani bu buton yazı için de gelebilir. Hani Facebook’taki bir paylaşımınıza gelen yorum silsilesini sonlandırmak için en son yorumu beğeniriz ya (çok adice ama benim de yapmadığım şey değil) WhatsApp’ta da bu şekilde kullanabiliriz. Sonuç olarak fotoğraf için olduğu kadar yazı için de bu özelliğin gelmesi çok saçma olmayacaktır.‘Okunmadı olarak işaretle’ özelliğine gelirsek eğer, bunun ne kadar gerekli olup olmadığını ben pek anlayamadım. Zaten hali hazırda Mavi Tık özelliğiyle ne kadar yuvaların yıkıldığını hepimiz az çok biliyoruz. Bir de mesajı okuyup daha sonra okunmadı olarak işaretlediğiniz sırada karşı tarafın çevrimiçi olduğunu ve sizin bu işlemi yaptığınızı görmesi, en az Mavi Tık kadar yuvaların yıkılmasına sebep olacaktır. 

Bu iki özellik kullanılmaya başlandıktan sonra ne gibi eleştirilerin geleceğini şimdiden merakla bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0