WhatsApp, Materyal Dizayna Geçiş Yaptı

0
0
0
0
0
WhatsApp'a gelen son güncelleme ile birlikte uygulama materyal dizayna geçiş yaptı.
WhatsApp, neredeyse günübirlik güncelleme alan uygulamalardan bir tanesi. Facebook’un sürekli yenilikler katarak kullanıcı odaklı olmasını sağladığı sesli ve yazılı mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a gelen son güncelleme ile birlikte bazı özellikler kazandırıldı.

Bu özelliklerden en dikkat çekici olanı, uygulamanın materyal dizayna geçiş yapması. Aşağıda yayınladığımız görsellerden de görebileceğiniz üzere renk bakımından ağırlık olarak petrol yeşilinin kullanıldığı uygulamada, eskisi gibi rehberinizdeki kullanıcının profil fotoğrafına tıkladığınızda yine pop-up tarzında karşımıza çıkıyor.

Bunun dışında tasarım olarak ufak tefek değişiklikler de gözümüze çarpıyor. Bunlardan bir tanesi, uygulamayı açtığımızda üst kısımdaki WhatsApp yazısının hemen yanında bulunan uygulamaya ait logo kaldırılmış. Ayrıca sağ üst kısımda bulunduğunuz sekmeye ait ikonun yanındaki alt alta üç noktaya bastığınızda, arama, sohbet ve rehberinizle ilgili çeşitli fonksiyonları yapabileceğiniz sekmeler çıkıyor.

  

Daha önce uygulamanın sitesinden APK olarak indirdiğiniz WhatsApp güncellemesi Play Store’a geldi. Güncellemeye şuradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0