• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp'taki Sesli Aramaları Kota Dostu Haline Getirmek

WhatsApp'taki Sesli Aramalarınızı Kota Dostu Haline Getirebilirsiniz

1
0
0
0
0
WhatsApp'a gelecek olan yeni güncelleme ile beraber WhatsApp'taki sesli aramalarınızı kota dostu hale getirebilir ve düşük boyuttaki internet paketlerinizi sömürmesini engelleyebilirsiniz.

Artık son dönemde popülerliği kazandığı sesli arama özelliği ile artan WhatsApp'ta bir sorun ortaya çıkmıştı. İnternet üzerinden sesli arama yapabileceğiniz WhatsApp bu sesli aramalar sebebiyle düşük miktardaki mobil internet kotasına sahip olan kullanıcılarının canını sıkmaya başladı. Özellikle "Nasıl olsa bedava" düşüncesiyle uzun görüşmeler yapılması 500MB ve altı seviyelerinde kotaya sahip olan kullanıcıların birkaç günde kotalarının tükenmesine yol açmaya başladı.

Bu sebeple artan tepkiler nedeniyle önlemini alan WhatsApp, isteyenlere kota dostu bir görüşme sağlayacak. Tabii bunu sağlamak için oldukça iyi seviyelerde olan görüşme kalitesi biraz geri çekilmiş olacak.2.12.183 sürümü ile beraber eklenecek olan bu özellik ile WhatsApp sürümünüz 2.12.183 ve sonrasına yükseldiği zaman Ayarlar > Sohbet Ayarları bölümüne gelerek en alt tarafa eklenmiş olan "Call Settings" bölümünün altındaki "Low Data Usage" alanınını işaretlemeniz gerekecek. Böylelikle WhatsApp'ta yapacağınız sesli görüşmelerin kalitesi biraz düşürülmüş olsa da MB, MB kota yemeyerek sizin mobil internet paketinizi çürütmeyecek.Android için geçerli olan bu yöntem için WhatsApp'ın 2.12.183 ve üzeri her versiyonunda bu özelliği kullanabilirsiniz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0