WhatsApp Spam Mesajlara Çözüm Arıyor

2
0
0
0
0
WhatsApp’ın çığ gibi büyüyen yükselişi sorunları da beraberinde getiriyor. Spam mesajlarla başı belada olan popüler uygulama, sorunun çözümü için alternatif yollar arıyor. 
WhatsApp’ın çığ gibi büyüyen yükselişi sorunları da beraberinde getiriyor. Spam mesajlarla başı belada olan popüler uygulama, sorunun çözümü için alternatif yollar arıyor. 

ABD ve Avrupa'da bazı WhatsApp kullanıcılarının mesaj kutularına ilk Spam reklam mesajların gelmeye başladığını açıklayan yöneticiler, bu Spamların ilk dönemlerde gelenlere benzediğini ancak son zamanlarda birçoğunun yatırım reklamları olduğuna dikkat çekti. Bazı ülkelerde ise 0.3 dolar (80 kuruş) ödeyen herkesin, WhatsApp üzerinden spam gönderme hizmeti veren servisleri kullanabildiği ortaya çıktı. VoIP telefon servislerini kullanarak kendilerine telefon numaraları yaratan kuruluşlar, bu numaralar üzerinden hesap açarak Spam gönderebiliyor.Yetkililer bu konudaki çalışmaların sürdüğünü belirtse de henüz tatmin edici bir açıklama ortada yok. Bu arada yakın zamanda Türkiye'ye uğrama ihtimalini düşünmek bile istemiyoruz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0