• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp'ta Gelen Mesajı Mavi Tiksiz Okuma Yöntemleri

WhatsApp'ta Gelen Mesajı Mavi Tiksiz Okuma Yöntemleri

3
0
0
0
0
WhatsApp'a gelen ve birçok kişinin hoşnut kalmadığı mavi tik bildiriminin karşıya gitmeden mesajları okuyabileceğiniz yöntemleri açıklıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde tamamen ücretsiz hale getirilen ve SMS'den bile daha çok tercih edilen mesajlaşma yöntemi olan WhatsApp'ta bir süre önce gelen okundu bildirmine denk mavi tik özelliği birçok kişinin canını yakan bir özellik haline geldi. Gelen mesajın önemi farketmeksizin cevap vermenizi zorunlu kıldıran bu özellikten birçok kişi farklı yöntemlerle kurtulmak istiyor. Ancak bunun da en temel 3 farklı yöntemi bulunmakta.

Herhangi bir uygulama vb ayar gerektirmeyen bu yöntemler bazı anlarda ciddi manada hayat kurtarıcı olabilir. Yani aklınızda bulunsun, gerekirse kullanırsınız diyelim;


 

 1) Okundu Onayını Kapatma


Bu özellik aslında sorunun kökten çözümü, fakat en büyük dezavantajı artık size de okundu onayı olan mavi tik gelmeyecek. WhatsApp'taki menüden sırasıyla Ayarlar > Hesap > Gizlilik yönergesineki okundu onayını kapatmanız halinde artık sorunu çözüme kavuşturmuş oluyorsunuz. Ama tekrar hatırlatayım: bu özelliği aktif ettiğinizde karşınızdakine mavi tik hiçbir zaman gitmeyecek, ama siz de mavi tik ile okundu onayını alamayacaksınız.


 

 2) Bildirim/Widget Kullanma


Mesaj geldiğinde eğer WhatsApp bildiriminiz açıksa mesajın bir kısmını görebiliyorsunuz. Bildirim panelinden kontrol edebileceğiniz mesajda mesajın önem durumunu ve kimden geldiğini görerek mesajı açıp açmama konusunda karar kılabilirsiniz. Ancak daha güzeli ise widget kullanmak olacak. Telefonunuzun ana ekranına WhatsApp widget'ını ekleyerek gelen mesajları detaylı olarak okundu iletisi gitmeden görebileceksiniz. Böylece hem başkalarına attığınız mesajlarda mavi tik kontrolü yapabilir, bir de gelen mesajlar için mavi tik gitmeden okuyabileceksiniz.


 

 3) Uçak Modu


Bir mesaj geldi, oldukça uzun. Ama o sırada açıp açmama konusunda kararsızsınız. Çözümü ise basit. Bildirim panelini aşağıya çekip uçak modunu aktif edip birkaç saniye bekleyin, ardından mesajı açın. O sırada karşıya okundu iletisini gönderecek bir bağlantınız olmadığı için mesajınızı okumuş olsanız bile karşıda mavi tik olmayacak. Fakar eğer WhatsApp'ı kapatmadan uçak modundan çıkarsanız, çıktığınız an itibariyle mavi tik karşıya iletilir. Bu sebeple mesaja daha sonra cevap vermek istiyorsanız uçak modundan çıkmadan WhatsApp'ı kapatmayı unutmayın.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0