• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp'a Gelen Farklı Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'a Gelen Farklı Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır?

37
18
16
12
7
WhatsApp’ın beta programında kullanıma açılan ‘kalın’ ve ‘italik’ yazıların nasıl yazıldığını açıkladık.
Geçtiğimiz haftanın sonunda WhatsApp’taki yazı stillerinin değiştiğinden bahsetmiştik. Kalın ve italik yazı stillerinin geldiği ve ilerleyen tarihlerde farklı tipte yazıların da (altı çizili yazı gibi) gelebileceği söylenen WhatsApp’taki yeni özelliğinden şu an için beta programı kullanıcıları faydalanabiliyor.
 

 Peki kalın ve italik yazı nasıl yazılıyor?

Tekrar belirtelim, bu özellik beta programına dahil olan kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Bu sebeple gelen yazı tipi özelliğinden faydalanabilmeniz için şuradaki bağlantıya tıklayarak beta programına katılmanız gerekiyor. Gelelim yazıların nasıl yazıldığı kısmına.Eğer yazınızın kalın olmasını istiyorsanız iki yıldız karakterinin arasına yazı yazıp (örneğin *kalın*) göndermeniz gerekiyor. İtalik içinse yıldız yerine alt çizgi ( _italik_ ) kullanmalısınız. 

WhatsApp’ın yayınlayacağı resmi güncelleme ile yazı tiplerinin bu şekilde kullanılmaya devam edip etmeyeceği konusunda şüphelerimin olduğunu söylemek istiyorum. _ ya da * karakterlerini seçip yazmaktansa tek tıkla yazı tipini seçerek yazmak çok daha kullanışlı olacaktır.
37
18
16
12
7
Emoji İle Tepki Ver
37
18
16
12
7