• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp Kullanımını Daha Kolay Hale Getirebileceğiniz 6 İpucu!

WhatsApp Kullanımını Daha Kolay Hale Getirebileceğiniz 6 İpucu!

0
0
0
0
0
WhatsApp kullanan herkesin işine yarabilecek ve muhtemelen bilmediğiniz bu özellikler, WhatsApp'a kullanımınızı kolay hale indirgeyecek.
Android, iOS, Windows Phone ve diğer tüm mobil işletim sistemlerinde kullanılabilir olan WhatsApp, dünyanın en büyük mobil mesajlaşma platformu olma ünvanını birkaç senedir elinde bulunduruyor. Bu büyük başarıyı yakalamasının ardından birçok şirketten ve yatırımcıdan teklif almış, sonuç olarak Facebook'a satılmış olan WhatsApp, Facebook'a satıldığı 2014 senesinden beri birçok yeni (ve kullanıcıları çileden çıkartacak şekilde gereksiz) özelliğe sahip oldu. Günden güne farklılaşan WhatsApp'ı aktif olarak kullanan okuyucularımız için hazırladığımız bu haberimizde, WhatsApp'ın daha rahat bir şekilde kullanılabilmesi için birkaç ipucundan bahsettik.
 

 Mavi Tik'ten Kurtulma WhatsApp'ın en çok tepki alan özelliklerinden birisi olan "Mavi Tik" özelliği, mesajı alan kişinin mesajı okuduğunu gösteren bir işaret. Bazı durumlarda sizi cevap vermeye zorlayan bu işaretten kurtulmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit. Uygulamanın "Ayarlar" kısmına girin, "Hesap"ı seçin, ardından "Gizlilik"e giriş yapın ve en altta bulunan "Okundu Bilgisi" seçeneğini devre dışı bırakın.
 

 Mesajınızın Okunma Saatini BulunMavi Tik'ten çok daha can sıkıcı olabilecek olan bu özellik, gönderilen mesajın ne zaman iletildiğini ve ne zaman okunduğunu görebilmenizi sağlıyor. Sadece Mavi Tik aktifken kullanılabilir bu özelliği kullanmak için gönderdiğiniz mesaja basılı tutun, üst kısımda çıkan "Bilgiler" kısmına tıklayın (bazı Android kullanıcılarında sadece işaretler çıkıyor, "info"nun baş harfi olan küçük "i" harfine tıklayın) ve mesajınızın ne zaman gönderildiğini, ne zaman okunduğunu öğrenin.
 

 Kişisel Bilgilerinizi ÖzelleştirinEğer WhatsApp'ta yabancıların sizle iletişime geçmesini istemiyorsanız profil fotoğrafınızın, son görülme tarihinizin ve durumunuzun rehberinizde bulunmayan kişiler tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz. Bu ayarları aktifleştirmek için Ayarlar > Hesap > Gizlilik seçeneklerini takip edin ve istediğiniz ayarları en üstte bulunan kısımdan değiştirin. Bu özelliğin saçma sapan kişilerden mesaj almak istemeyen kızlarımıza çok yardımcı olacağını düşünüyorum.
 

 Grup Konuşmalarını SusturunHepimiz WhatsApp'ta istemediğimiz bir grup konuşmasına dahil edilmişizdir. Bu gibi durumlarda grupta bulunan kişileri kırmamak adına gruptan çıkamayız ancak saniye başına gelen 3 mesaj dolayısıyla da gruptakilere lanet ederiz. Eğer siz de bu durumdaysanız susturmak istediğiniz grup konuşmasına girin, Seçenekler kısmından "Sessiz" seçeneğini seçin ve istediğiniz süre boyunca grubun bildirimlerini devre dışı bırakın.
 

 Sohbet Kısayolu EkleyinEğer sizde benim gibi "WhatsApp'ı sadece bir kişiyle konuşmak için kullanıyorum" diyenlerdenseniz o kişinin kısayolunu telefonunuzun ana ekranına ekleyerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bunu yapmak için kısayol olarak eklemek istediğiniz kişinin sohbetine basılı tutun ve en üstte çıkan "Sohbet Kısayolu Ekle" seçeneğini seçin.
 

 Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj AtınToplu bayram mesajı atmak istiyorsunuz ancak eniştenizle eski kız arkadaşınızın aynı grupta bulunmasını istemiyor musunuz? Sorun değil! WhatsApp'ta bulunan toplu mesaj özelliği sayesinde listenizde bulunan herkese aynı anda mesaj atabilirsiniz ve onları grup dışında tutabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için seçeneklerde bulunan "Yeni Yayın" kısmına girin.

Kaynak: Stuff 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0