• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp Üzerinden Yapılan Tacize 4 Yıl 6 Aya Kadar Hapis İstemi!

WhatsApp Üzerinden Yapılan Tacize 4 Yıl 6 Aya Kadar Hapis İstemi!

1
0
0
0
0
İstanbul Bahçelievler'deki bir lise öğretmeni hakkında, kız öğrencisine WhatsApp üzerinden cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla 'cinsel taciz' suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.
Günümüzde SMS'in yerini çoktan alan ve bir akıllı telefon alındığında alan kişinin ilk indireceği uygulamalardan biri olan WhatsApp, özellikle şu anda üniversite ve yeni mezun gençlikten başlayarak tüm yeni gelen nesiller tarafından kullanılmaya devam ediyor. Tabii bir mesajlaşma uygulaması SMS'in yerini almasıyla SMS ile yapılabilecek tüm durum WhatsApp için de geçerli hale geldi.

Özellikle daha önce Periscope için buradan bahsettiğimiz gibi kötü ve cinsel tacize varacak yorumlar yapabilecek "davarların" WhatsApp ile taciz etmesi de muhtemel. Hatta birçok kadının yaşadığını düşündüğüm bir taciz olayı için susmayan bir liseli genç öğrenci, öğretmenini dava etti.İddianamede, İstanbul Bahçelievler'deki lise öğretmeni İ.Ş'nin cinsel içerikli mesajlar göndererek, öğrencisi S.D'ye tacizde bulunduğu, mağdur öğrencinin rehberlik öğretmeniyle görüşme yapması sonucu olayın ortaya çıktığı belirtiliyor. Yine aynı iddianamede öğrencinin 15 yaşını tamamlamadığı, bu nedenle ilgili kanuna göre çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın "cinsel istismar" olarak tanımlandığı belirtilirken, İ.Ş adındaki bu davar, kendince WhatsApp üzerinden yürüdüğü kızın foyasını ortaya çıkarması sonucunda “çocuğa cinsel istismar” suçundan 12 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Mahkeme ise durumun "cinsel taciz" olarak değiştirip sanığın 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla yargılanmasını kararlaştırdı.Yani ülkemizde yaşanabilecek herhangi bir taciz vakasında sosyal medyada olduğu gibi WhatsApp üzerinden oluşabilecek sorunları mahkemeye ileterek kadınlara sarkabilecek dallamaları bu yolla hak ettikleri cezayı almalarını sağlayabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0