• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows 10 İçin Mobil Ödeme Desteği Geliyor!

Windows 10 İçin Mobil Ödeme Desteği Geliyor!

0
0
0
0
0
Windows 10 ile mobil sektörde de iddialı bir yer edinmek isteyen Microsoft, son dönemlerde akıllı telefonlarda popüler olmaya başlayan bir özelliği kendi işletim sistemine eklemeye hazırlanıyor.
Mobil cihazlara son dönemlerde eklenen ve şu an için yaygın olarak kullanılmasa da her geçen gün kullanıcı sayısı ve kullanım alanları genişleyen mobil ödeme sistemlerine bir yenisi daha ekleniyor.

Daha önceden Apple, Google ve Samsung'dan gelen ve bu bağlamda Android ile iOS cihazlarda kullanılan mobil ödeme, şimdi de Windows 10'a geliyor.

Yeni bir Windows Wallet sistemi üstünde çalışıldığını açıklayan Microsoft, mobil ödeme konusunda Windows cihazları zirveye çıkarma konusunda kararlı. ''Daha önce mobil cihazlarda benzer sistemleri görmüştünüz. Bizde bunu yinelereyerek hayata geçireceğiz'' açıklamalarında bulunan Microsoft yetkilisi Joe Belfiore, şu an için ödeme senaryoları üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.Windows 10'da kullanılacak sistemin Apple ve Google'da bulunanlara nazaran çok daha ileri seviyede olması bekleniyor. Zaten Belfiore'nin sözünü ettiği ''ödeme senaryoları'' da bununla alakalı. Şöyle ki, diğer mobil ödeme uygulamalarından alıştığımız parmak izi okuyucu ile ödeme yöntemi bile geride kalabilir.

Çünkü Microsoft cephesinin yeni mobil ödeme sisteminde uygulamayı düşündüğü ödeme senaryolarının içinde Windows Hello gibi sistemler bulunmakta. Windows Hello denilen sistem de şirketin yeni yüz tarama ile tanıma teknolojisi. Yani Windows 10 için Microsoft'tan oldukça iddialı bir mobil ödeme sistemi gelecek diyebiliriz. Bakalım sistem ortaya çıktığında beklentileri karşılayabilecek mi?

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0