• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows 10'un Mobil Sürümünün Çıkış Tarihi Ertelendi!

Windows 10'un Mobil Sürümünün Çıkış Tarihi Ertelendi!

0
0
0
0
0
Windows 10'u Eylül Ayında İndirebileceksinizWindows 10 resmi olarak Temmuz’un 29’unda çıkıyor ve kullanıma açılıyor; ancak Windows Phone kullanıcıları gayet iyi biliyor ki işletim sisteminin mobil sürümü için bir süre daha beklemeleri gerekecek.
Windows 10’un tüm versiyonlarının aynı anda piyasaya sürülmeyeceğini biliyoruz. Mobil versiyon, XBOX versiyon ve Hololens versiyonu gibi masaüstü sürümden ufak farklarla ayrılan ve kullanıldıkları cihaza göre optimize edilmiş olan diğer versiyonlar bu yılın ilerleyen dönemlerinde çıkacak.

Microsoft, bu konuda henüz resmi bir tarih duyurmamış olsa da Microsoft’un partnerlerinden birisinin hazırladığı sunumların biri ile ilgili açıklama yapan Microsoft basın sözcüsü Windows 10’un mobil sürümü ile ilgili tarih verdi. Bu slayta göre Windows 10’un mobil sürümünün hem girişimci, hem de tüketici versiyonları bir sonraki çeyreğin sonlarına doğru çıkacak ki bu da Eylül ayının sonlarına doğru oluyor.Unutmamak gerekir ki bu bilgi sadece donanım ve partnerler için yayınlanmış olan bir slayt ve kullandığınız cihaza ya da bulunduğunuz bölgeye göre güncellemenin daha geç gelmesi, ya da son kullanıcı sürümünün hazır olması biraz daha fazla zaman alabilir.

Diğer taraftan Windows Insider’ın hikayesi biraz daha farklı. Windows Insider görevlileri bir söylentiye göre işletim sisteminin kullanıma hazır son sürümünü bir süredir zaten kullanıyormuş ki bu durumda mobil işletim sisteminin beklenenden daha erken çıkma ihtimali de olmuş oluyor.

Son olarak da şunu söylemek gerekiyor ki; sözü edilen bu tarihler yapılan ve hala süren testlerin analizleri ile ön görülen tarihler; ancak eğer henüz tespit edilmemiş büyük bir hata yad a eksik bulunursa Windows 10 Mobil’in çıkışı yılın sonunu dahi bulabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0