• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows 10 Mobile'ın Sistem Gereksinimleri Arttırıldı!

WP Kullanıcılarına Kötü Haber: Win10 Mobile'ın Sistem Gereksinimleri Arttırıldı!

0
0
0
0
0
Güncelleme dağıtımının merakla beklenildiği Windows 10 Mobile'ın sistem gereksinimleri değiştirildi.
Piyasayı deyim yerindeyse silip süpüren Android ve iOS karşısında bir türlü beklenen çıkışı yapamayan Windows Phone için gözler Windows 10 Mobile'ın çıkışındaydı. Bu yeni sürüm ve tek platform neticesinde PC, Xbox One ve Windows Phone'lar arasında güzel bir uyum, Continuum gibi özellikler ile bir çıkış yapacağı konuşulan Microsoft, hala o beklenen çıkışı bir türlü yapamadı.

Bunun üzerine Windows 10 Mobile'ı bekleyen binlerce Windows Phone kullanıcılarını üzecek bir karar alan firma, Win10 Mobile için gereken sistem gereksinimlerini değiştirdi.Bu doğrultuda ilk açıklanan detaya göre minimum 512MB RAM ve 4GB depolama kapasitesi gereken Windows 10 Mobile için artık en az 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi gerekecek. Net bir şekilde sistem gereksinimlerinin 2 kat arttırılmasıyla Windows 10'a geçmek isteyen binlerce telefon kullanıcısı artık bu şanslarını tamamen kaybetmiş oldu.Çözünürlük olarak 3.5 inç ve 800 x 400 piksel ile 7 inç 2560 x 1440 piksel arasını destekleyecek olan Windows 10'un buradan hareketle 4K ekran desteği olmadığını görüyoruz. Yani Microsoft cephesinden QHD, yani 2K ekrandan daha yüksek çözünürlüklü bir telefon da gelmeyecek diyebiliriz.

Bakalım Microsoft'un bu kararı sonrası ne gibi tepkiler gelecek. Ancak nedense ben hala Microsoft'un geride kalmaya devam ettiği telefon sektöründe bu tarz ilginç adımlar attığına anlam veremiyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0