• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows 10'un Telefonlardaki Continuum Özelliği Sadece Belli Donanımlarda Desteklenecek

Windows 10'un Telefonlardaki Continuum Özelliği Sadece Belli Donanımlarda Desteklenecek

0
0
0
0
0
Windows 10 ile telefonların PC gibi kullanılmasına olanak tanıyacak olan Continuum adlı yeni özelliğin sadece bazı donanımlarda destekleneceği kesinleşti
Sizlere birkaç gün önce buradan bahsettiğimiz Microsoft'un Windows 10 ile gelecek yeni özelliği olan Continuum sayesinde Windows Phone cihazlarınızı televizyona klavye ve mouse eşliğinde bağlayarak PC'ye yakın bir şekilde kullanabileceğiniz özellikten bahsetmiştik.

Oldukça ciddi bir adım olan bu özellik için yazıda da belli bir donanım gerektirebileceğini düşündüğümü iletmiştim. Ancak işler biraz daha karışık çıktı. Microsoft'un yöneticilerinden olan Gabriel Aul'a Twitter üzerinden sorulan "Şu anda bulunan cihazlar Continuum'u destekleyecek mi?" sorusuna "PC'de dokunmatik özelliği olan her cihazda desteklenecek, fakat telefon konusunda yeni bir donanım gerektiriyor." açıklaması ile konu netleşmiş oldu.Yani buradan anlayabileceğimiz üzere Continuum özelliğini kullanmak için Windows 10 ile çıkan telefonlardan birine ihtiyacımız olacak. Bu da demek oluyor ki cihazınız Lumia 1520, Lumia 930 dahi olsa da Continuum özelliğini kullanamayacak.

Bu artı donanımın ne olacağı bilinmese de bu özelliği kullanabilmek için yeni bir telefon almak gerekebilir. Fakat kafaları kurcalayacak bir diğer soru ise "Windows 10 Ready" olarak geçen Lumia 640 ve Lumia 640 XL gibi cihazların destekleyip desteklemediği. Bu şu anda bilinmiyor. Bu durum ilerleyen zamanlarda netleşecektir.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0