Windows Phone 8.1'de Yapılan Değişiklikler

0
0
0
0
0
Windows Phone 8.1'de Yapılan Değişiklikler
Windows Phone kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme olan 8.1, birçok yenilik getiriyor. Bunlardan en ilgi çekici olan ise sesli asistan olan Cortana.
Windows Phone 8.1 işletim sistemi yayınlandı. Nelerin yeni olduğundan kısaca söz edecek olursak, Apple iPhone ‘dan bildiğimiz “Siri” benzeri bir uyulama olan “Cortana” ile sesli komutlar verebiliyorsunuz. Çeşitli hatırlatmalar, alarmlar kurdurabiliyorsunuz. Telefon kullanımınızı kolaylaştırmayı hedefleyen bu sesli asistan sistemi maalesef Türkçe değil ve sadece Amerika'da kullanılabiliyor. Fakat ilerleyen zamanlarda Türkçe olacağı söyleniyor.  

Başlangıç ekranının arka planına istediğiniz resmi de koyabildiğiniz bu güncelleme genellikle kişisellştirme üzerine. Bildirim panelinde yapılan küçük değişiklikler ile daha stabil ve kullanışlı çalışacak şekilde yeniden tasarlandı. Takvim  uygulamasında da kullanımı kolaylaştıracak birkaç değişiklik yapıldı. Klavye kullanımına da yeni bir özellik olan kaydırarak yazma eklendi. Bu güncelleme hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0