• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows Phone 10'da Mouse ve Klavye Kullanılabilecek

Windows Phone 10'da Mouse ve Klavye Kullanılabilecek

0
0
0
0
0
Windows Phone 10'da Mouse ve Klavye Kullanılabilecek
Windows 10'un mobil versiyonu olacak yeni Windows Phone işletim sistemi, telefonda mouse ve klavye kullanımına izin verecek.

Microsoft yapmış olduğu açıklamalarda, Windows Phone ikinci bir ekrana rahatlıkla aktarabileceğimizden bahsetmişti. Aynı anda iki ekran kullanmamıza olanak sağlayacak olan bu özellik ile birlikte Windows Phone’a bir çok özellik geliyor.

Bu yeni özelliklerden en ilginç olanı telefonu, mouse ve klavye ile yönetebiliyor olacak olmamız. Yapılan sunumda bu olayın nasıl gerçekleştiğine dair kısa bir video gösterilmişti. Fakat şimdi yeni gelen video ile birlikte bu özelliği detaylı bir şekilde inceleyebilme fırsatımız var.

Windows Phone’u mouse ile kullanmak ne kadar işlevsel olabilir bilemeyiz fakat videoda göründüğüne göre farklı bir deneyim olduğu kesin.

Mouse’u aynı bilgisayarda olduğu gibi telefonda da kişileştirebiliyoruz. Eğer sağ elimizi kullanıyorsak sol tuşu, eğer sol elimizi kullanıyorsak sağ tuşu birincil tuş yapabiliyoruz.

Bunun gibi bir çok özelliğin kullanımı kolaylaştıran mouse ve klavyenin telefondaki işlevini aşağıdaki videoyu izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.Kaynak: Winbeta

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0