• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın WWDC 2016 Etkinliğinin Yıldızı Siri Olacak!

​WWDC 2016 Öncesi Siri Önemli Bir Yeniliği Sızdırdı: iOS İçin Finder Mi Geliyor?

0
0
0
0
0
Apple'ın yapmaya hazırlandığı yenilikleri sızdırması ile ünlü olan Siri, iOS'e dair yine önemli bir bilgiyi sızdırmış olabilir.
Apple açısından yılın en önemli etkinliklerinden olan WWDC 2016, iki gün sonra yani 13 Haziran'da kapılarını açacak. iOS 10, macOS 10.12 ve pek çok yeniliğin tanıtılacağı etkinlik yıldızı ise Apple'ın akıllı asistanı Siri olacak.

Bu tarz etkinlikler ya da duyurular öncesinde, doğru soruları sormayı başaranlara küçük ipuçları vererek Apple'ın ne gibi yenilikler peşinde olduğuna dair zihinlerimizde bazı fikirlerin canlanmasını sağlayan Siri, bunu yine yaptı ve WWDC 2016'da iPhone kullanıcılarına sunulacak bir yeniliği ortaya çıkardı.iPhone'undan Siri'ye Mac'lerde bulunan bir özellği soran kullanıcı, sızıntı olabilecek bir cevapla karşılaştı. Mac kullanıcıları Finder uygulamasının ne olduğu ve ne işe yaradığını bilir. Açtığınız dosyaları düzenli bir şekilde tek bir pencere üzerinde toplamanızı sağlayan Finder, sadece macOS'e özel bir uygulama. Ancak bu durum kısa zamanda değişebilir.

Zira Siri'ye iPhone'u üzerinde 'Ayarlar'ı pencere şeklinde göstermesini isteyen kullanıcının karşılaştığı cevap ''Finder uygulamasına sahip değilsiniz gibi gözüküyor'' oluyor. 
 

Tabii bu durum hemen iOS 10'da Finder uygulaması bulacağı şekilde algılanmasın. Sonuçta Finder bir Apple uygulaması olduğundan Siri bir bağlamda reklam da yapıyor olabilir. Ancak Apple'ın son dönemlerde macOS ile iOS'u işlev ve arayüz olarak olabildiğince birbirine yakın şekle sokması, Finder konusunda da bizlere bir ''acaba?'' dedirtiyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0