• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'dan Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı Haberi

Apple'dan Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı Haberi

0
0
0
0
0
Apple bugün, bu yıl yapacak olduğu Worldwide Developers Conference ( Dünya çapındaki geliştiriciler konferansı ) için yeni bir duyuruda bulundu. Dünyanın her yerinden gelen geliştiricilerin katılacak olduğu etkinlik 8 Haziran’da San Francisco’da yapılacak.

Apple bugün, bu yıl yapacak olduğu Worldwide Developers Conference ( Dünya çapındaki geliştiriciler konferansı ) için yeni bir duyuruda bulundu. Dünyanın her yerinden gelen geliştiricilerin katılacak olduğu etkinlik, 8 Haziran’da San Francisco’da yapılacak. 5 gün boyunca sürecek olan etkinlikte, iOS ve OS X’in geleceği hakkında konuşmalar ve geliştiricilerin katılabileceği bazı etkinlikler yer alacak.

WWDC, Apple’ın yıl içinde yaptığı en büyük etklinliktir. Yazılım adına bahsedebileceğiniz her şey bu etkinlik çerçevesinde konuşulur. Bu yılın konusu malum iOS 9, Apple Watch’ın yazılımı ve tabii ki OS X’in yeni güncellemesi.

WWDC’de bu yıl 100 teknik bölüm ve 1000 den fazla Apple mühendisi yer alacak. Geliştiricilerin çalışabileceği laboratuvarlarda, yeni teknolojiyle donatılmış bir şekilde etkinlik alanında bulunacak. Apple Tasarım ödülleri de etkinlik çerçevesinde dağıtılacak. Geçen yılın en iyi uygulamasına verilecek olan bu ödülü almak, çoğu geliştiricinin en büyük hayallerinden biri.

Etkinlik başvuruları 17 Nisan’da başlayacak ve 20 Nisan’da son bulacak.

Ayrıca dünya çapındaki okullardan da 300 öğrenci etkinliğe katılabilecek.Eğer WWDC’ye gidemiyorum diye üzülüyorsanız boşuna üzülmeyin. Çünkü etkinlik boyunca siteden canlı yayın yapılacak.

WWDC 2015'in sitesinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise, etkinlik boyunca selfie çubuğunun kullanılmasının yasak olması.

Kaynak: CultofMac

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0