• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, 2015 Yılının İlk Yarısında Toplam 34.7 Milyon Akıllı Telefon Sattı

Xiaomi, 2015 Yılının İlk Yarısında Toplam 34.7 Milyon Akıllı Telefon Sattı

0
0
0
0
0
Xiaomi, 2015 Yılının İlk Yarısında Toplam 34.7 Milyon Akıllı Telefon Sattı
Xiaomi, 2015 yılının ilk yarısında toplam 34.7 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdiklerini duyurdu.
Yalnızca 5 yıllık bir mazisi olan Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki yerini her geçen gün daha da güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi ünvanını alan Xiaomi, artık dikkate alınması gereken bir rakip olduğunu da ispatlamıştı. Önceki gün doğrulanan raporlar, şirketin 2015 yılının ilk yarısı için önemli satış rakamlarının açığa çıkmasını sağladı.

Xiaomi, bu yılın ilk yarısında (Ocak - Haziran arası) toplam 34.7 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %33’lük bir artış kaydeden şirket, akıllı telefon dışında akıllı ev aletleri, depolama donanımları ve küçük aksesuarlar gibi birçok farklı ürünün satışını da uygun bir fiyat politikası izleyerek yürütmeye devam ediyor.
 
Bu rakamların elde edilmesindeki en büyük yük, bu yılın başında tanıtılan ve yüksek sistem özelliklerine sahip olmasına rağmen uygun fiyatla satışa sunulan Mi Note ve Mi Note Pro modellerine ait. Küresel pazarda büyük rağbet gören bu modellerden sonra Xiaomi, 1 Temmuz’da sistem özelliklerinin ortaya çıktığı Mi5 modeliyle de aynı başarıyı üzerine katarak devam ettirmek isteyecektir. (daha bir söylenti çıkmasa da ben Mi5 Plus adında bir model daha çıkaracaklarını düşünüyorum)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0