Xiaomi’den Yeni Bir Rekor Daha!

0
0
0
0
0
Çinli Xiaomi yapmış olduğu açıklamada Hindistan genelinde toplam 1 milyon adet akıllı telefon sattığını bildirdi. Böylelikle şirket yeni bir rekora daha imza atmış bulunuyor.
Çinli Xiaomi yapmış olduğu açıklamada, Hindistan genelinde toplam 1 milyon adet akıllı telefon sattığını açıkladı. Böylelikle şirket yeni bir rekora daha imza atmış bulundu.

Çin’in en güçlü isimlerinden biri olarak tanınan üretici Xiaomi, yeni bir rekor daha kırdı. Hindistan’ın akıllı telefon operasyon sorumlusu olan Manu Jain, atmış olduğu bir tweet'de 1 milyonluk satış rekorundan bahsetti. Jain’in yapmış olduğu açıklamalara göre Hindistan genelinde 1 milyon Xiaomi akıllı telefon satış barajını geçmiş bulunmakta.


 

 Xiaomi’ye 1 Milyar Dolar Yatırım Geldi


Xiaomi’nin yetkili isminin paylaşmış olduğu bir görselde 1 milyonluk satış haberi gözlenirken, Hindistan’da satışına devam edilen Xiaomi akıllı telefonlar Redmi Note, Redmi 1S ve Xiaomi Mi 3’ün öne çıkarıldığı görülüyor. Geride bıraktığımız Temmuz ayında Hindistan’da Flipkart üzerinden satışa sunmuş oldukları Xiaomi Mi3, 233 dolarlık etiket fiyatıyla dikkat çekmiş olup, kısa süre içinde tükenmişti.Xiaomi böyle bir satış rekoruna adını yazdırmış olsa da ciddi sıkıntılar yaşıyor. Ericsson’un Yeni Delhi mahkemelerine sunduğu dava başvurusunda, Xiaomi’nin 3G ve EDGE gibi teknolojilerin patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle ülkede satışların durdurulmasından bahsediliyordu.
 

 Xiaomi Mi5 Safir Ekran İle Gelme İhtimali Var


Mahkeme, Xiaomi’nin sadece Snapdragon işlemcili telefonlarına 8 Ocak tarihi itibariyle izin veriyorken, Şubat ayının başlarına kadar tam bir yasak getireceğini açıkladı. Net olarak verilecek bir karar ise Şubat ayındaki yeni duruşmada belirlenecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0