Force Touch Teknolojisini Xiaomi de Kullanacak!

1
0
0
0
0
Apple'in ilk olarak MacBook lansmanında bahsettiği ve daha sonra iPhone 6S ile telefona getirdiği Force Touch özelliğini şimdi de Xiaomi kullanacak.
Yüzeye yaptığınız basıncı algılayarak farklı işlemler yapabildiğiniz Apple ürünü Force Touch teknolojisini bundan aylar önce yeni MacBook lansmanında hep beraber görmüştük. Apple'ın daha sonra iPhone 6S ile telefonlara getirdiği bu özelliği aynı zamanda Huawei firması Mate S modelinde kullanmıştı. Daha sonra bir diğer Çinli firma olan ZTE'nin Axon Mini modelinde de bulunan bu teknoloji yavaş yavaş yaygınlaşıyor.

Şimdi ise yeniden bir Çinli firmanın bu teknolojiyi kullanacağı ortaya çıktı. Synaptics firması ile işbirliğine gidecek olan Xiaomi, yeni model telefonunda bu teknolojiyi kullancacak. İşbirlikçi firma olan Synaptics'in kendi geliştirdiği ve Force Touch'a oldukça benzer ClearForce adında bir teknoloji olacak olan bu gelişmede 3D Touch'tan farklı olarak sadece menü açılması değil ekran kaydırma, kilit açma, bilgisayar klavyelerindeki shift tuşu işlevi görme, resim düzenleme gibi pek çok fonksiyonu da destekliyor olacak. Yani Force Touch 2.0 gibi bir şey diyebiliriz.Xiaomi firmasının hangi modellerinde bu teknolojiye yer vereceği şu an için bilinmiyor. Ancak 2016 yılı ile beraber Xiaomi markasının ClearForce kullanan cihazlarını bir bir göreceğiz. Hala tanıtılmamış olan Mi5 ile gelebileceği söylenen teknolojinin daha sonra Mi Note ve Mi Note Pro modelleri ile de karşımıza çıkabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0