Xiaomi'den 65 Dolarlık Akıllı Telefon

0
0
0
0
0
​Xiaomi’nin mobil alanda Samsung ve Apple’ı nasıl zorladığını, iki hafta önce sizlere aktarmıştık. Üstün performanslı akıllı telefonlarla kemik bir kullanıcı kitlesi yakalayan Xiaomi, şimdi de ucuz telefon segmentine yoğunlaşmış durumda.
Xiaomi’nin mobil alanda Samsung ve Apple’ı nasıl zorladığını, iki hafta önce şuradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Üstün performanslı akıllı telefonlarla kemik bir kullanıcı kitlesi yakalayan Xiaomi, şimdi de ucuz telefon segmentine yoğunlaşmış durumda.
 
Leadcore, kısa bir süre önce Çinli üretici Xiaomi ile anlaşmaya vararak, kendi ürünlerini daha uygun fiyatlı bir telefon için kullanacaklarını belirtmişti.
 
İddialara göre Xiaomi, Leadcore LC1860 çipini yeni telefonunda kullanacak. Bu çip Cortex A7 yazılımına sahip. 2GHz frekans hızında, 1 GB RAM ve Mali T628 grafik işlemci ile birleşerek gelen cihaz, 720p 2K ekran ve 1080p – 60fps video çekimi için destek sunuyor. Cihazın dahili hafızasıyla ilgili bir bilgi şimdilik bulunmuyor.


 
65 dolarlık bir satış fiyatının olacağı söylenen cihaz için, eğer bu fiyatla gelirse donanım olarak makul bi fiyat belirlendiğini söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0