Xiaomi'nin "Dünyanın En İyi Phableti" Olarak Sunacakı Devasa Telefonu Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Xiaomi'nin 6.4 inç gibi devasa ekrana sahip olacak telefonu Max'in render görseli de ortaya çıkttı.
Daha önce sizlere buradan aktardığımız gibi Xiaomi, tek elle kullanımı neredeyse imkansız olacak ve sunduğu donanım detaylarıyla da açık ara "Dünyanın En İyi Phablet Telefonu" olacak olan Xiaomi Max'ten bahsetmiştik.

Devasa ekranına rağmen şık bir tasarımla da gelmesi beklenen bu cihazın bugün render görseli de ortaya çıkmasıyla nasıl bir telefon olduğunu bizlere göstermiş oldu. Xiaomi Mi 5'in 6.4 inç ekran boyutlusu şeklinde oldukça basit bir betimleme ile anlatabileceğimiz Xiaomi Max, tasarımsal olarak gayet şık olduğunu da kanıtlamış oldu.Her ne kadar bu görselden anlaılmasa da büyük ekranlı olmasına rağmen ince bir telefon olacağını bize sezdiren Xiaomi Max'in görünen ana ekran butonu sadece parmak izi okuyucusu görevinde olacak. Ses açma kısma ve güç tuşunun yan tarafa konumlandırıldığı Xiaomi Max'in teknik özelliklerine gelecek olursak; 6.4 inç QHD yani 2K ekrana sahip olacak olan Xiaomi Max, gücünü Qualcomm Snapdragon 820 ve Adreno 530 grafik işlem biriminden alacak. Bunun yanı sıra 4GB RAM ve 32GB MicroSD kart destekli depolama alanına sahip olacak olan bu devasa cihaz tahminlere göre 5.000mAh bataryasıyla da bu kadar büyük ve yüksek çözünürlüklü ekranına rağmen rahat rahat 1 günü geçen kullanım vaad edeceğe benziyor.Yukarıda görebileceğiniz ve daha önce sızdırılan görsele göre parmak izi okuyucusunda farklılık bulunan Xiaomi Max'te o haberimde belirttiğim gibi eğer arkada barındırılsaydı "parmağın yetişeceği yer sıkıntılı olması, işaret parmağı ile telefonu tutmayı bırakıp arkadan parmak izi okuyucusuna ulaşması telefonu düşme tehlikesine sokacağı için kullanılmama ihtimali de bulunuyor" şeklindeki sözümü onlar da düşünmüş olacağı için ön tarafa almaya karar vermişler gibi.

Yakın tarihlerde ortaya çıkması beklenilen Xiaomi Max'in tanıtımının ardından nasıl özelliklere sahip olacağını hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0