• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi Mi 5’in AnTuTu Skoru Ortaya Çıktı: 73,075

Xiaomi Mi 5’in AnTuTu Skoru Ortaya Çıktı: 73,075

0
0
0
0
0
Çin merkezli üreticilerin adından en çok söz ettiren ismi Xiaomi, Mi 5 modeli ile bir kez daha yüksek performans ile uygun fiyatı bir arada sunabilecek gibi duruyor.
Snapdragon 820’yi kullanan ilk cihaz olması beklenen Xiaomi Mi 5’in, bu işlemcinin Aralık’ta piyasaya çıkmasını beklemek yerine MediaTek’in 10 çekirdekli Helio X20’sini kullanacağına dair de söylentiler kulaktan kulağa yayılırken telefonun sızan AnTuTu testi sonuçlarında 73,073 puan almasını sağlayan işlemcinin de MediaTek’e ait Helio X20 olduğu söyleniyor.

Nisan ayında Xiaomi’nin Mi 5’in 5.2 inç ekranının altında 4 GB RAM ve Snapdragon 810 işlemci kullanacağı söyleniyordu; ancak sonrasında Haziran’a geldiğimizde firma 810’ların ısınma probleminden dolayı Xiaomi Mi5 ve Mi 5 Plus modellerinde 820 kullanacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından ise Qualcomm, işlemcinin Aralık ayından önce hazır olamayacağını belirtinde Xiaomi’de telefonunu Mart’a kadar ertelemek zorunda kaldı. (işlemcisiz kaldı garibanlar)

Peki bu kadar bekleyen Xiaomi’nin sabrı tükendi mi? Markanın amiral gemisi şu an neredeyse 12 aydır piyasada ve üzerinde modası geçmiş Snapdragon 801 işlemci bulunduruyor. Böyle bir durumda Xiaomi’nin MediaTek’e yönelmesi şaşırtıcı olmaz. Özellikle de Helio X20 ile söylendiği kadar puan alabildiyse bu işlemci ile üretilmemesi için bir sebep yok.

MediaTek de bu işlemcinin üretimine yıl sonuna doğru başlayacak, bakalım Xiaomi’yi hangi firma performans konusunda tatmin edecek ve daha da önemlisi hangisi üretimi daha önce gerçekleştirip Xiaomi’nin tatil öncesi alış veriş çılgınlığından faydalanabilmesine imkan verecek. (Noel tatilinden önce piyasaya çıkması lazım firmaya göre de onu diyor; Kurban Bayramı değil yani)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0