Xiaomi Mi Note 2 Kavisli Ekran İle Geliyor

0
0
0
0
0
Samsung'un öncülük ettiği kavisli ekran teknolojisi yavaş yavaş diğer firmalara da yayılıyor.
Galaxy Note Egde ile ''kavisli ekranlı mobil cihaz'' furyasını başlatan ve geçtiğimiz günlerde bu cihazların en yenisi olan Galaxy S7 Edge'i tanıtan Samsung, diğer firmaların da benzer şekilde hamle yapması için cesaretlendirici bir örnek oldu.

Diğer firmalar da yavaş yavaş kıvrımlı ekranlı mobil cihaz üretiminde adından söz ettirmeye başladı. Örneği bu konuda kısa bir süre önce Vivo, Xplay5 adlı cihazını duyurmuştu. Şimdi ise benzer bir hamle, son amiral gemisi cihazı ile başarılı bir çıkış yakalayan Xiaomi'den geliyor.Bazı kaynaklara göre Samsung, kıvrımlı ekranlarını Xiaomi'nin de içinde bulunduğu bazı Çinli mobil cihaz üreticilerine satmaya başlayacak. Xiaomi'nin de bu ekranları kullanacağı ilk cihaz, Mi Note serisinin yeni üyesi Mi Note 2 olacak.

Mi Note piyasaya çıkalı bir yıldan fazla bir süre oldu. Yani telefonun yeni modelinin gelmesi muhtemelen çok uzun sürmeyecek. Ayrıca telefon hakkında bildiğimiz bir diğer özellik de çift kamera ile gelecek olması. 

Bu arada Samsung'un kıvrımlı ekranları satacağı Çinli firmalar arasında Huawei'nin de olduğu söylenmekte. Böyle bir durumda Huawei Mate serisinin yeni telefonunda, hatta birkaç ay içinde görmeyi beklediğimiz P9'da kavisli ekran ile karşılaşmamız da bir ihtimal.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0