• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi Mi Note Pro’nun Samsung Galaxy Note 4’den Üstün Özellikleri

Xiaomi Mi Note Pro’nun Samsung Galaxy Note 4’den Üstün Özellikleri

1
0
0
0
0
Her gün yeni bir akıllı telefon çıktığı haberini aldığımız son günlerde özellikle Xiaomi piyasaya oldukça hakim olmaya başladı. Akılı telefon konusunda gün geçtikçe iddiasını arttıran Xiaomi, yeni çıkarmış olduğu Mi Note ve Mi Note Pro modelleri ile Samsung Galaxy Note 4’ün en büyük rakibi olmuş durumda.
Her gün yeni bir akıllı telefon çıktığı haberini aldığımız son günlerde özellikle Xiaomi piyasaya oldukça hakim olmaya başladı. Akılı telefon konusunda gün geçtikçe iddiasını arttıran Xiaomi, yeni çıkarmış olduğu Mi Note ve Mi Note Pro modelleri ile Samsung Galaxy Note 4’ün en büyük rakibi olmuş durumda.

Xiaomi 2015’te başta Türkiye gelmek üzere yeni pazarlara adını yazdıracak. Geride bıraktığımız yıllarda üretim sıkıntısı yüzünden ertelenen süreç bu yıl ortadan kalkarsa, Mi Note Pro'nun dünya genelinde ilgi çekeceğini söylemek doğru olur.
 

 1. Camdan Yapılmış Zarif Arka Kapak

Samsung, Galaxy Note 4’ün Quad HD ekranında 2,5D olarak adlandırdığı kavisli bir cam kullanmakta. Diğer Samsung telefonlarda olduğu gibi plastikten yapılan arka kapağa metal çerçeve eşlik ediyor.Xiaomi ise Mi Note Pro’nun ele daha iyi oturmasını sağlamak amacıyla kenarlarda kavisli bir yapı kullanıyor. Telefonun Quad HD çözünürlüklü ekranı ve arka yüzeyi daha kavisli bir yapıda ki 3D camdan oluşuyor.
 

 2. Daha İnce Tasarım

Samsung Galaxy Note 4 8.5mm kalınlığına sahip. Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi Note Pro ise 7mm kalınlık ile daha ince zarif bir tasarıma sahip.


 

 3. Snapdragon 810

Samsung Galaxy Note 4, Snapdragon 805 ve Exynos Octa 7 işlemcileri ile piyasaya çıktı. Xiaomi Mi Note Pro ise Qualcomm’un ve hatta mobil dünyasının en güçlü işlemci çiplerinden biri olarak adını yazdıran sekiz çekirdekli 64-bit mimarili Snapdragon 810 ile piyasaya giriyor.Snapdragon 810 büyük bir olasılık ile Galaxy Note 5 modeli ile gelecek ve telefonun gelmesi sonbahar aylarını bulacak.
 

 4. 4GB LPDDR4 Ram İle Daha Fazla Çoklu Görev

Galaxy Note 4’te 3GB RAM kullanılırken, Xiaomi Mi Note Pro şu anki en gelişmiş mobil DRAM teknoloji olan LPDDR kullanıyor. Xiaomi Mi Note Pro, Asus Zenfone 2’nin ardından 4GB Ram’e sahip olan ikinci telefon olarak adını yazdırdı.


 

 5. 64GB Dahili Depolama

Samsung Galaxy Note 4 32GB depolama alanı kullanıyor. Xiaomi ise üst düzey akıllı telefonu Mi Note Pro’da 64GB depolama alanı sunuyor. Saf depolama alanı ile birlikte Mi Note Pro rakibi olan Galaxy Note 4’den daha iyi fakat Galaxy Note 4’de 128GB’a kadar microSD kart desteği sunarken, maalesef Xiaomi’de bu destek mevcut değil.


 

 6. Çift SIM Kart Desteği

Kullansanız da kullanmasanız da şüphesiz çift SIM kart desteği tek bir SIM yuvasına oranla daha iyidir. (İkinci SIM kart yerine SD kart desteği koysalarmış iyimiş.)


 

 7. LTE Cat. 9 Uyumluluğu

Xiaomi Mi Note Pro daha güçlü bir işlemciyle geliyor. Bu da daha hızlı bir LTE bağlantısı anlamına gelmekte. LTE Cat. 9 uyumluluğuna sahip olan modem çip barından Mi Note Pro teorik olarak 450 Mbit / s indirme, 100 Mbit ise yükleme hızına erişebilmekte.Galaxy Note 4 ise Snapdragon 805 işlemcisiyle geliyor. LTE Cat. 6 uyumluluğunu mevcut fakat teorik olarak 300 Mbit indirme, 50Mbit yükleme hızlarına erişebiliyor.
 

 8. Fiyat

Xiaomi uygun fiyatlı telefonları ile bilinmekte. Xiaomi Mi Note Pro Çinli üreticinin bugüne kadar çıkarmış olduğu en üst düzey telefon olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Kullanılan malzeme kalitesi ve teknik özelliklere göre önceki telefonlara oranla bir fiyat artışı olduğunu görebiliyoruz. Fakat yinede Galaxy Note 4’den daha uygun fiyatla geliyor.

Galaxy Note 4 akıllı telefon 700$’dan satışa çıkarken, Mi Note Pro’nun fiyat etiketi 530$ olarak belirleniyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0