• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi'den Süper Yonga Setine Sahip Tablet: Mi Pad 2

Xiaomi'den Süper Yonga Setine Sahip Tablet: Mi Pad 2

1
0
0
0
0
​Xiaomi, geçen yıl Mi Pad tablet modelinde Tegra K1 yonga setini kullanmıştı. Bu yıl tablet modelin ikincisini çıkarmayı amaçlayan Xiaomi, K1 yerine X1 yonga setini kullanacak.
Xiaomi, geçen yıl Mi Pad tablet modelinde Tegra K1 yonga setini kullanmıştı. Bu yıl tablet modelin ikincisini çıkarmayı amaçlayan Xiaomi, K1 yerine X1 yonga setini kullanacak.

Cihazın 7.9 inçlik bir ekran büyüklüğünde gelmesi bekleniyor. İşlemci olarak 4’er adet Cortex-A53 ve Cortex A-57 çekirdeklerini bir arada kullanan Mi Pad 2 de 256 işlem birimli GeForce grafik birimi bulunuyor. 1GHz saat hızında çalışan grafik biriminin, çoğu akıllı telefon ve tablette kullanılan Adreno 430 ve Mali-T760 gibi rakiplerini performans olarak geride bırakıyor.

20nm ile daha az zar alanı kaplayan bu yonga seti, yaklaşık 1.3 gigapiksellik çözünürlüğü bulunan kameraları destekliyor. 

Bellek kısmında 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza alanının olması beklenen Mi Pad 2’nin tasarım olarak metal bir gövdeye sahip olacağı söyleniyor.

Xiaomi’nin yakın zamanda tableti tanıtacak bir lansman yapacağı belirtiliyor. Son zamanlarda ürün yelpazesini teknolojinin her alanında geliştirmeye çalışan Xiaomi’nin tabletle herhangi bir ürünün tanıtımını daha yapması sürpriz olmayacaktır.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0