• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi Mi 4c, İki Farklı Versiyon İle Gelecek

Xiaomi Mi 4c, İki Farklı Versiyon İle Gelecek

0
0
0
0
0
Çin’in adından en çok söz ettiren markalarından biri olan Xiaomi’nin, Mi4 modelinin Mi4c versiyonunu 24 Eylül’de tanıtıp 3 Ekim’de de piyasaya süreceği söyleniyordu ki; cihazın iki farklı model sunacağı da öğrenildi.
Bugün yayınlanan bir bilgiye göre Xiaomi, 16 GB depolama alanı ve 2 GB RAM sunan bir modelin yanı sıra 32 GB hafıza ve 3 GB RAM’e sahip ikinci bir modelini daha piyasaya sürecek ve bu seride 100 bin adet üretim yapacak; ancak iki cihazdan da toplamda 100 bin adet mi, yoksa her bir modelden 100 biner adet mi, o kısmını bilmiyoruz.

Muhtemelen sayı ile ilgili olan bu cevabı ayın 2’ünde öğreneceğiz; ancak cihazların özellikleri ile ilgili bilgilerimiz daha geniş düzeyde.
Oppomart’ta görünen 2GB RAM’li versiyona baktığımızda cihazın 229 Dolar fiyat etiketine sahip olacağı görünüyor ki; bu da 3GB RAM’e sahip olan bir üst 4c modelinin 50 ya da 75 Dolar daha pahalı olacağına işaret ediyor.Xiaomi’nin şu anki bayrak gemisi modeli olan ve 2014 yılında piyasaya çıkmış olan Mi4’ün yanı sıra firmanın bir sonraki bayrak gemisi Mi5 için Snapdragon 820’yi beklediği söyleniyordu; ancak diğer bilgilere göre Mi5’te bu yıl piyasaya çıkan telefonların kullanmaktan çekindiği Snapdragon 810 SoC ile piyasaya çıkabilir. Bu nedenle Mi4c modellerinin tercihlerini hangi işlemciden yana kullanacaklarını bilmesek de firmanın yine Qualcomm’dan vazgeçmeyeceğiniz söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0