• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Xiaomi Mi5, Windows 10 Mobile Seçeceği ile Gelebilir

​Xiaomi Mi5, Windows 10 Mobile Seçeceği ile Gelebilir

0
0
0
0
0
Bir süredir Microsoft ile Xiaomi arasında olan işbirliğinden şimdi de Windows 10 Mobile işletim sistemli Mi 5 çıkıyor.
Mobil cihaz sektörünün yükselen yıldızı hiç şüphesiz Çinli firmalar. Birkaç sene öncesine kadar pek fazla ortalıkta olmayan, varlık gösteremeyen Çinli firmalar, sektörde akıllı telefonların patlama yapmasının ardından pastadan payını almaya başladı.

Bu firmalardan biri de Xiaomi. ''Mi'' serisi ile ciddi bir başarı elde eden Xiaomi, teknoloji devi Microsoft ile de son derece sıkı fıkı. Öyle ki iki şirket yaklaşık bir sene önce Windows 10 Mobile ROM sistemi üzerinde çalışmış, pilot telefon olarak da Xiaomi Mi 4 seçilmişti.Şimdi ise gelen söylentilere göre iki şirket, aralarındaki işbirliğini bir adım öteye taşıyarak önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Windows Phone ile bir türlü istediğini elde edemeyen Microsoft, şansını bir de Xiaomi ile deneyecek. Gelen bilgilere göre Xiaomi, merakla beklenen yeni telefonu Mi 5'i iki farklı versiyonda tanıtacak. Bu versiyonlardan biri de tahmin edebileceğiniz gibi Windows 10 Mobile işletim sistemli olacak.

Böylece Microsoft, özellikle Asya'da sağlam bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi ile yeni kullanıcılara ulaşmaya çalışacak. Xiaomi Mi 5, 24 Şubat'ta gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi'nde görücüye çıkacak. Telefon hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: wmpower
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0