• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi’nin Hedefi 2015’te 100 Milyon Akıllı Telefon Satmak!

Xiaomi’nin Hedefi 2015’te 100 Milyon Akıllı Telefon Satmak!

0
0
0
0
0
​Hiç kimse, 5 yıl önce kurulan Xiaomi’nin aradan bu kadar kısa süre geçmesine rağmen akıllı telefon sektöründe böylesine sağlam yer edineceğini tahmin etmezdi. Oldukça genç olan bu şirketi analistler, hala başlangıç şirketi olarak görüyorlar.
Hiç kimse, 5 yıl önce kurulan Xiaomi’nin aradan bu kadar kısa süre geçmesine rağmen akıllı telefon sektöründe böylesine sağlam yer edineceğini tahmin etmezdi. Oldukça genç olan bu şirketi analistler, hala başlangıç şirketi olarak görüyorlar. Şu anda Çin’de en iyi 5 akıllı telefon üreticisi arasında gösterilen Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, çalışmalarına tam gaz devam edeceklerini açıkladı.

Küresel Satıcı Konferansı’nda konuşan Jun, Xiaomi’nin bu yılki hedefinin 80 ila 100 milyon arasında akıllı telefon satmak olduğunu söyledi. Lei Jun, “Umarım telefon üretim işlemleri kolayca hallolur, böylece kullanıcıların daha rahat telefonları satın almasını sağlayabiliriz” dedi.


Resmi verilere göre Xiaomi, 2014 yılı içerisinde 65 milyon TL değerinde bir akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. 2015 yılı için belirlenen hedeflere göre şirket, yüzde 23-54 daha fazla akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirketin her zaman en kaliteli ürünleri satmak için çaba sarf ettiğini söyleyen Jun, bu yüzden akıllı telefonların üretim esnasında kalite kontrolünü sağlamak için yoğun bir çalışma temposunda olduklarını belirtti.Xiaomi hiç kuşku yok ki inanılmaz bir tempoda büyümeye devam ediyor. Şirketin küresel anlamda rakiplerine tehdit oluşturması için Avrupa ve ABD pazarlarına da girmesini beklememiz gerekiyor. Hatırlayacağınız üzere Xiaomi, şimdilik akıllı telefonlar olmsa da bazı ürünlerini Avrupa’daki kullanıcılarına ulaştırmak için internet sitesinin hizmete sunulduğunu duyurmuştu.

Kaynak: GizmoChina
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0