• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi'nin Yeni Akıllı Telefonu Mi 4i'ye Alevli İşkence Testi Uygulandı

Xiaomi'nin Yeni Akıllı Telefonu Mi 4i'ye Alevli İşkence Testi Uygulandı

0
0
0
0
0
aduGADGET isimli YouTube kanalı, Xiaomi'nin yakın bir zamanda satışa çıkardığı akıllı teleonu Mi 4i'ye alevli dayanıklılık testi uyguladı.
Xiaomi, geçtiğimiz ay Hindistan’da orta seviye özelliklere sahip akıllı telefonu Mi 4i’yi satışa sunmuştu. Bu zamana kadar cihaz için kullanıcılar tarafından oldukça sağlam olduğuna dair yorumlar bulunuyordu. aduGADGET ismindeki YouTube kanalı, Mi 4i’nin ne kadar dayanıklı olduğunu test etmek için bir dayanıklılık testi uyguladı.

YouTube kanalı, iki Mi 4i’nin ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak amacıyla hem standart bir şekilde hem de işkence yaparak testler uyguladı. 

Testin ilk bölümünde cihazlar, beton zemine dikey olacak şekilde düşürüldü. İlk test sonucunda cihazın herhangi bir hasar almadığı görüldü. Testin ikinci bölümünde bu sefer cihazlar yüzüstü olacak şekilde düşürüldü. Bu testi de başarıyla atlatan cihaz, sıkıntısız bir şekilde çalışmaya devam etti.Testin son bölümü ise diğer işkence testlerine göre biraz daha farklı olarak yapıldı. Aslında daha önce buna benzer bir test görmüştük, fakat şimdiki biraz daha masum bir şekilde yapıldı. Bir sprey ve çakmak yardımıyla yapılan testte, sprey sıkıldıktan sonra çakmakla oluşan alev, Mi 4i’nin ekranı üzerinde test edildi. Ateşin ara ara tutulduğu Mi 4i’nin ekranı, yapılan bu dayanıklılık testinin ardından çalışmaya devam etti.

Xiaomi’nin kıdemli başkan yardımcısının daha önce Mi 4i’yi parçalarına ayırdığı bir video paylaşmıştık. Dilerseniz o videoya buradan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0