Xiaomi Redmi 2 Resmiyet Kazandı

0
0
0
0
0
Xiaomi cephesinde Redmi ailesinin yeni üyesi Redmi 2 resmiyet kazandı.
Çinli dev telefon üreticisi Xiaomi son yıllarda belki de en fazla yükselişe geçen telefon üreticisi konumunda. Çıkardığı telefonlar özellikle fiyatları açısından çok beğeni kazanırken her kullanıcıya hitap edecek telefonları olması da firmayı mobil iletişim sektöründe odak noktalarından biri haline getiriyor.

İşte bu devin son ortaya çıkan ve resmiyet kazanan telefonu ise Redmi 2 oldu. Redmi 1S'in devam telefonu olan bu cihaz Redmi 2S adıyla bekleniyordu, fakat S kısmı Xiaomi tarafından çıkartılmış. Ayrıca bir diğer adının Hongmi 2 olduğunu da belirtelim.

Xiaomi Redmi 2 özellikleri itibariyle giriş-orta seviye telefonlara dahil edilirken fiyat/performans olarak çok tatmin edici sonuçlar doğuruyor.


 

 Xiaomi Redmi 2 Teknik Özellikler


4.7" HD IPS Ekran (312ppi)
1.2Ghz 64 Bit Destekli Dört Çekirdekli Snapdragon 410 İşlemci
Adreno 306 Grafik İşlemcisi
1GB RAM
8GB Arttırılabilir Depolama Kapasitesi (32GB'a Kadar MicroSD Kart Desteği)
4G Destekli Çift SIM Kart Girişi
2.200mAh Batarya (Hızlı Şarj Özellikli)
8MP OmniVision FullHD Arka Kamera
2MP HD Ön Kamera
Android 4.4.4 KitKat


Teknik özellikler bakımından seviyesi için gayet iyi bir performans yakalayabilecek olan Redmi 2 aynı zamanda 2.200mAh bataryasındaki hızlı şarj özelliğiyle çabucak dolabilecek olması da şarj sorununu en aza indirecektir. Ayrıca KitKat sürümü ile gelen cihaza Android Lollipop'un da (Tanıtım sırasında herhangi bir açıklama yapılmasa da) ilerleyen zamanda getirileceği söyleniyor.

Fiyatına geçecek olursak "Oha!" kısmının başladığını söyleyebiliriz. Çünkü telefon 699 Çin Yuanı. Tam bu fiyata ülkemizde satılacak olursa eğer 265TL gibi bir fiyata tekabül ediyor.

Bu listemizde belirlediğimiz 500TL-1000TL arası fiyatı olan birçok telefondan daha iyi olan Redmi 2'nin ülkemize giriş yapma ihtimalinin olduğunu belirtelim. Xiaomi'nin Türkiye pazarına giriş yapmasından dolayı yurtiçinde de satılma ihtimali olan bu cihazın ülkemizdeki fiyatı tabiki 265TL olmayacaktır. Özellikle bu sene tekrar artacak olan vergilerle +500TL gibi bir fiyat bekliyorum. Bakalım, fiyatını hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0