• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi'nin En Çok Merak Edilen Telefonu Sonunda Geliyor

Xiaomi'nin En Çok Merak Edilen Telefonu Sonunda Geliyor

0
0
0
0
0
Android işletim sistemli telefonlar arasında Çin’in son dönemdeki en parlak üreticilerinden Xiaomi’nin en çok merak edilen cihazı Redmi Note 2, bu yılın başlarında TENAA taafından onaylanmış; ancak resmi bir duyuru gelmemişti.
Genellikle bir telefonun Çin Telekomünikasyon ve Sertifikasyon Kurumu (TENAA) tarafından onaylanması ve resmi olarak duyurulması arasında bir iki hafta zaman geçerdi. Ne var ki; Redmi Note 2 için süreç biraz farklı işledi ve telefon yılın başlarında kurumdan onay almış olmasına rağmen resmi duyurusu gerçekleşmedi.

Bazı otoriteler henüz duyurulmamış olan bu cihaz için Redmi Note 2 değil derken yeni gelen bir rapor TENAA’dan asıl Redmi Note 2’nin onaylandığı yönünde spekülasyonlara sebep oldu. Bu da artık resmi duyurunun da her an yapılabileceği düşüncesini doğurdu.
Çözünürlüğü henüz belli olmayan 5.5 inçlik bir ekrana sahip olacak olan bu yeni cihaz - muhtemel Redmi Note 2 - 152.05 boyu, 76.2 eni ve 8.05 milimetre kalınlığı ile 154 x 78.7 x 9.45 milimetre olan bir önceki cihazdan daha ince yapıda olacak.

Boyutlardaki bu ufak değişiklik, bataryanın da çok az da olsa kasaya bağlı küçülmesine sebep oluyor ve önceki modelde 3100 mAh olan batarya 3020 mAh’a geriliyor.

16 GB dahili depoalam alanına sahip olması beklenen Redmi Note 2’nin ayrıca 64 bitlik sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 615 ya da MedaTek’in MT6795 işlemciye ve 2 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyordu ki bu konuda henüz kesin bilgi yok.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0