• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, MIUI 7, Redmi Note 2 ve Mi Wi Fi nano İçin Harekete Geçti

Xiaomi, MIUI 7, Redmi Note 2 ve Mi Wi Fi nano İçin Harekete Geçti

0
0
0
0
0
Evet bu kadar ürün hangi ara nerede çıkacak ne olacak ve hatta bu ürünler ne hepiniz merak ediyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alın, sakinleşin açıklayacağız hepsini.
Güney Kore’nin teknoloji devleri arasında yer alan Samsung, Unpacked etkniliğini New York’ta gerçekleştirirken dünyanın bir diğer ucunda Çin’de Xiaomi, yeni phablet modeli Mi Note 2, kablosuz ağ bapdaştırıcısı Mi Wi Fi nano router ve Android 5.1 lollipop tabanlı olan işletim sistemi Miui7’nin tanıtımını gerçekleştirdi.

MIUI 7, ilk etapta Xiaomi telefonların büyük çoğunluğunun bulunduğu Çin’de kullanıma sunulacak; ancak 19 Ağustos’tan sonra küresel olarak da indirilebilir hale gelecek. Bu yeni sürümün içinde yer alan bazı özellikler arasında fotoğraflardaki yüzü algılama yer alıyor ki bunu Facebook’un da kullandığı eğlenceli ya da kullanışlı bir uygulama olarak bulabilirsiniz.
Ayrıca Mi Roaming sayesinde yeni MIUI, Xiaomi’nin resmi kaynaklarına direkt olarak bağlanıp direkt olarak Xiaomi’den veri pakedi almanıza imkan veriyor ve arayan kişiler için bir video seçmenize ve kişi aradığında aranma ekranında bu videonun oynatılmasına da izin veriyor.

Bunların yanı sıra bir de çocuk güvenlik modu bulunan Xiaomi’nin yeni işletim sistemi dilerseniz pembe tanrıça gibi renk temaları da sunuyor.
Xiaomi’nin bir diğer lansman ürünü olacak olan Mi Note 2, ise MTK Helio 10 bir işlemci bulunduruyor ve 5. buçuk ekrana sahip bir telefon. Full HD çözünürlükte olan bu cihaz, 13 megapiksel ana kameraya 3060 mAh bataryaya, 4G uyumlu çift sim kart desteğine ve 16 GB dahili depolama alanına sahip iken 32 GB hafızalı Xiaomi Mi Note 2 Prime modeli de alıcılarını bekleyecek.
Xiaom’i’nin bu yeni phablet modeli 16 Ağustos’ta Çin’de piyasadaki yerini alıyor; ancak sonrasında hangi ülkelerde göreceğiz bir bilgilimiz ya da açıklama yok.Mi Wi Fi nano modem ise Xiaomi’nin 10000 mAh Mi Power Bank harici şarj cihazına takıldıdığında 30 saate kadar bağlantı sağlıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0