• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi Telefonlarında Samsung'un Exynos İşlemcisini Kullanabilir

Xiaomi Telefonlarında Samsung'un Exynos İşlemcisini Kullanabilir

0
0
0
0
0
Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi ve Samsung arasında yapılan görüşme yeni bir işbirliğini işaret etti. Artık Xiaomi cihazlarında daha fazla Samsung üretimi parçalara yer verecek.
Fiyat performans telefonu denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Çinli üretici Xiaomi, kısa bir süre önce Samsung ile bir toplantı yaptı. Halihazırda bazı telefon modüllerini Samsung'dan temin eden Xiaomi, yeni anlaşmayla birlikte daha farklı Samsung üretimi modüllere telefonlarında yer vereceğini açıkladı.

Özellikle Samsung'un ekran teknolojileri departmanıyla görüşmeler yürüten Xiaomi'nin Samsung'dan OLED ekran almaya başlayacak olmasının yanı sıra genel olarak şirketlerin görüşmesi Xiaomi cihazlarında artık Samsung üretimi Exynos işlemciler kullanılacağı iddialarını gündeme getirdi.


 

 Xiaomi ve Meizu gibi üreticilerin ürünleri Samsung'u zora sokuyor

Henüz Xiaomi cihazlarında Exynos işlemciler kullanılacağıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da özellikle Çinli fiyat-performans telefonu üreticilerinin başarılı telefonlarının genellikle Samsung cihazların satışlarına olumsuz yönde etkisi Samsung'un gözünü korkutmuş olacak ki Samsung bu tür üreticilerin satışlarına etki ettiği pazarlarda Xiaomi gibi üreticilere daha fazla modül satarak ciddi bir kâr kaybını önlemek istiyor.

Bu nedenle Samsung'un Xiaomi ve Meizu gibi üreticilerle sık sık bir araya gelerek cihazlarında kullanabilecekleri çeşitli modüllerle ilgili anlaşmalar yaptığı biliniyor. İşi sağlama almayı düşündüğümüz Samsung halen daha akıllı telefon pazarının lideri olsa da özellikle Çinli üreticilerin son dönemde akıllı telefon pazarındaki büyümesi şirketi korkutuyor olabilir. Buna bağlı olarak Samsung'un Çinli üreticilerle anlaşmaya varabilmek için çeşitli uygun fırsatlar sunduğu düşünülüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0