• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi, USB-C Portu Kullanacağı Bir Telefon Geliştiriyor

Xiaomi, USB-C Portu Kullanacağı Bir Telefon Geliştiriyor

0
0
0
0
0
Apple'ın son Macbook cihazında kullanmasıyla oldukça popülerleşen USB-C teknolojisi'ne Xiaomi de yeni telefonu ile katılacak.
Aslında Apple'ın kullanmasından daha önce ortaya çıkan, fakat son çıkan Macbooklarda kullanılmasıyla bir anda popüler hale gelen USB-C teknolojisi gittikçe yaygınlaşmaya başladı.

Bazı firmaların bu teknolojiyi kullanmaya başlamasına en son adımı bu haberimizde sizlere aktardığımız LeTV adlı firmanın çıkaracağı çerçevesiz telefonlarda görmüştük.Önümüzdeki yıllarda tüm firmaların benimseyeceği düşünülen bu USB-C teknolojisi için sıradaki adım ise Çinli mobil üretici devlerinden biri olan Xiaomi tarafından geldi.

Sızıntıları ve önceden verdiği bilgiler ile oldukça güvenilir bir kaynak olan @upleaks tarafından ortaya atılan bilgiye göre Xiaomi firması CM865 kod adlı yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor.
 


Yine aynı kaynağa göre MediaTek'in MT6795 çipsetini kullanacak olan bu cihazda USB portu olarak USB-C teknolojisine yer verilecek.

Hatırlayacağınız üzere UCB-C teknolojisi tek bir özel USB portundan güç bağlantısı, HDMI, VGA ve DisplayPort görüntü aktarımı ve tabii ki USB bağlantısını tek bir yerde toplayan bir port olarak dikkat çekmişti.Oldukça kullanışlı olan ve kablo karmaşasını ortadan kaldıran USB-C de Apple'ın Macbook'ta kullanmasıyla oldukça rağbet göreceği ve ilerleyen yıllarda USB 2.0 ve 3.0 portları yerini USB-C'ye bırakacağını şimdiden söyleyebilirim.Son olarak USB-C'yi duymamış olanlar veya duysa da tam olarak nasıl bir teknoji olduğunu bilmeyenler daha önce hazırlamış olduğum USB-C Teknolojisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımı buradan ulaşarak okuyabilirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0