Xiaomi Yeni Bir Windows 10'lu Tablet Tanıtacak

0
0
0
0
0
Çinli analist Pan Jiutang'a göre Xiaomi firması önümüzdeki günlerde Windows 10 işletim sistemine sahip bir tablet ile gelebilir.
Microsoft'un son çıkardığı Windows sürümü olan Windows 10, sonunda 29 Temmuz 2015 tarihi itibari ile final sürüm olarak kullanıcılara sunuldu. Oldukça ilgi gören bu yeni işletim sisteminin çıkışı da artık Windows 10 ürünlerinin artacağının da habercisi olmakta.

Bu final sürümünün sunulmasının ardından Windows 10 ile gelecek cihaz haberlerinden ilki de Xiaomi'den geldi. Uygun fiyatı ve üstün özellikleri ile oldukça sevilen Çinli Xiaomi firması ile yakın ilişkiler kuran analist Pan Jiutang tarafından ortaya atılan bilgiye göre firma şu anda Windows 10 ile çalışacak bir tablet üzrerinde çalışıyor. Windows 10 ile beraber ciddi pazar payı kazanması beklenilen Windows işletim sistemine giriş yaparak işin başından pay almaya çalışacak olan Xiaomi, yeni tabletinin geçen sene çıkardığı Xiaomi Mi Pad üzerinden geliştirecek.Windows 10'un normal mi yoksa mobil sürümü ile mi çalışacağı bilinmeyen bu gizemli cihaz için en az 8 inçlik bir ekran boyutu olacağı söyleniliyor. 16 Ağustos'ta bir ihtimal ortaya çıkabilecek olan bu tableti aynı zamanda IFA 2015'te de görme şansımız olduğunu belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0