• Anasayfa
  • Mobil
  • Xperia M4 Aqua’nın 8 GB’lık Sürümü 2.7 GB Olarak Geliyor!

Xperia M4 Aqua’nın 8 GB’lık Sürümü 2.7 GB Olarak Geliyor!

1
0
0
0
0
Sony'nin 3 ay önce suya karşı dayanıklı olarak tanıttığı M4 Aqua akıllı telefonun 8 GB'lık dahili hafıza versiyonu, ön yüklü gelen özellikler yüzünden 1.26 GB'a düşüyor.
Sony, Mart ayının başında suya karşı dayanıklı akıllı telefonu M4 Aqua’yı tanıtmıştı. Bu özelliğinin dışında sistem özelliklerinin de fena olmadığı akıllı telefonun dahili hafıza seçenekleri 8 GB’dan itibaren başlıyor. Fakat yeni ortaya çıkan görsellere göre bu versiyonu tercih etmek hiçte mantıklı olmayacak. Zira 8 GB’lık bu alanın yalnızca 4 GB’lık bölümünü Android işletim sistemi kaplıyor. Uygulamalar ve birkaç resim / video da eklenince 8 GB’lık dahili hafıza alanı size 1.26 GB olarak dönüyor.

Bazı önemsiz uygulamalarla birlikte cihaza yüklü olarak gelen resim / videoları sildiğinizde taş çatlasın 2 GB’lık bir boş alan kullanmak zorunda kalacaksınız. microSD sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz, ama ekstra masraf yapmadan akıllı telefon kullanmak isteyenler için bu durum gerçektende çok can sıkıcı olacaktır.Zaten Sony gibi bir firmanın hiçte ucuz olmayan bir modelinde 8 GB gibi dahili alan seçeneğini sunması bence başarısızca bir hamle olmuş. Üst düzey üretici şirketlerin 16 GB’lik sürümleri bile yavaş yavaş terk ettiği bir pazarda Sony’nin aynı hatayı tekrar yapmayacağını tahmin ediyorum.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0