• Anasayfa
  • Mobil
  • Xperia Z5’e Ait İlk İnceleme Lansmandan Önce Geldi

Xperia Z5’e Ait İlk İnceleme Lansmandan Önce Geldi

1
0
0
0
0
Xperia Z5’e Ait İlk İnceleme Lansmandan Önce Geldi
Önümüzdeki bir iki gün içinde IFA 2015 etkinliğinde tanıtılacak olan ve yapılan reklam kampanyasına göre kamerası ile ön plana çıkmasın beklenen Sony’nin yeni Xperia’sına ait bir inceleme videosu çıktı bile.
Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium da olmak üzere toplam 3 farklı versiyonla piyasaya çıkacağı söylenen seriye ait 3 dakikalık bir inceleme videosu Fransız kanalı olan Clubic tarafından yayınlandı ve telefona ait pek çok özellik kesin olarak ortaya çıktı. (tamam yapmasın artık lansmanı, öğrendik öğreneceğimizi, boşa masraf tanıtım falan)

Çarşamba günü göreceğimiz Sony’nin Xperia Z5’e ait 3 versiyonunda da parmak izi tarayıcısı bulunacak ve 0.03 saniyede odaklanabilen 23 megapiksellik bir arka kamera bulunacak ki bu kamera 20 megapiksel çözünürlükte 16:9 fotoğraflar çekebiliyor. (adamlar hakikaten reklam yapılacak kamera yapmış. Twitter paylaşımında haklılar)

Batarya konusunda da alışılmışın dışında 2 gün boyunca dayanabilen bir şarj kapasitesine sahip olacağı söylenen bu telefon ayrıca artık geleneksel hale gelmiş olan su ve toza dayanıklılık konusunda da iddialı bir cihaz.

Diğer taraftan bu modellerin farklı yanlarına gelince, 5.5 inçlik olan Z5 Premium versiyonunun 4K çözünürlükte bir ekrana sahip olacağını öğreniyoruz.

Donanım konusunda ise her üç cihazın da Snapdragon 810 işlemci bulundurduğu söylenirken tasarım olarak da klasik Xperia çizgileri taşıdığı söyleniyor.

Her ne kadar Sony’nin lansmanından duymadan bu bilgilerin resmiyet kazandığını söyleyemesek de kesin bilgi için çok fazla beklememize gerek kalmayacak ve Çarşamba günü IFA kapsamında gerçekleştirilecek olan basın toplantısında sahnede yeni Xperia serisi cihazları göreceğiz.

NOT: Sizlerle Fransızca olan inceleme videosunu da paylaşmak isterdim lakin ben haberi yazarken Clubic'in yüklediği video telif hakkı nedeniyle yayından kaldırılmış; ama üzülmeyin zaten adamın da Fransızca'sı çok iyi değildi, bır bır bır konuştu, bir şey anlamadım.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0