• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Xperia Z5 Ailesinin Kamerası Artık Çok Daha İyi!

Sony Xperia Z5 Ailesinin Kamerası Artık Çok Daha İyi!

0
0
0
0
0
Sony'nin IFA 2015'te yaptığı lansman ile tanıttığı Xperia Z5 ailesine gelen kamera güncellemesi ile hem arayüz hem de performans olarak önemli gelişmeler olacak.
Sony'nin 2015 yılı kozları olan Xperia Z5 ailesi IFA 2015 kapsamında tanıtılmıştı. Sizlere yerinden aktardığımız ve çıkar çıkmaz ön incelemelerini ve kıyaslamasını aktardığımız Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K ekrana sahip akıllı telefonu olan Xperia Z5 Premium oldukça sevilmiş ve geçtiğimiz günlerde de ülkemizde Premium modeli hariç satışa çıkmıştı.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesini de alacağı kesin olan bu serinin bu büyük güncellemeden önce ilk olarak kamera uygulamasında birçok yeniliğe gidildi. Şu anda piyasadaki en güçlü akıllı telefon kameralarına sahip olan bu 3 telefon, gelen güncelleme ile daha kullanışlı ve daha güçlü çekimler vaad edecek.Yukarıda görmüş olduğunuz arayüzde birçok değişikliğe giden Sony, kamera modları arasında geçiş yapmanız için mod butonuna tıklayıp ihtiyacınız olan modu seçmeniz gereken ve tek tek adım atmanız gerekiyordu. Şimdi gelen güncellemeyle iPhone'larda gördüğümüz gibi sadece sağa ve sola kaydırarak kamera modları arasında geçiş yapabileceksiniz. Aynı zamanda özellikle manuel modda ekranın üstünde bulunan el ile ayar butonları da bu sefer ekranın altındaki deklanşör butonunun yanına taşınarak kullanıcının daha kolay ve hızlı ayar yapabilmesi sağlanmış.4K çekim özelliği ve ağır çekim kısımları ise video kısmının özellik bölümüne getirilerek ikonlarla dolu mod seçimi menüsünden kaldırılarak modlar arasındaki karmaşa da giderilmiş. Görünüşün Materyal Dizayn'a daha uygun hale getirildiğinden de bahsedildiği bu durumda özellikle çekim için olan ufak tefek yazılımsal hatalar da kaldırılarak bir performans artışı da gerçekleştirilmiş.

İlk olarak Xperia Z5 serisine gelecek olan bu kamera uygulama güncellemesi Xperia Z3+ ve Xperia Z3 modellerine de getirilmesi beklenmekte. Hatta Sony'nin getirmişken tüm Z ailesine getirmesi bile muhtemel. Ancak bunun şu an için bir kesinliği yok, zaman içinde belli olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0