• Anasayfa
  • Mobil
  • Yasaklanan WhatsApp’tan Sonra Telegram, Son İki Günde Devasa İndirme Sayısına Ulaştı!

Yasaklanan WhatsApp’tan Sonra Telegram, Son İki Günde Devasa İndirme Sayısına Ulaştı!

0
0
0
0
0
WhatsApp’ın Brezilya’da iki gün boyunca yasaklanmasının ardından alternatif uygulamalara hücum eden Brezilyalılar, iki günde 1 milyondan fazla Telegram uygulamasını indirdi.
İki gün önce Brezilya’da alınan bir kararla WhatsApp, 48 saatlik erişim engeline takılmıştı. O süre bugün doldu ve uygulama tekrar kullanılabilir duruma geldi. Yaşanan bu olayın ardından bir açıklamada bulunan Mark Zuckerberg, ‘Brezilya için çok talihsiz bir gün’ diyerek uygulanan yasağı eleştirmişti. Bu iki günlük süre, WhatsApp alternatifi uygulamalar içerisinde en çok Telegram’a yaradı.

Telegram, iki gün boyunca yasak olan Brezilya’da tam 1 milyondan fazla indirildi. Bizim de aklımıza WhatsApp’ın uygulama içerisinde Telegram uygulamasına ait linkleri tıklanmayacak duruma getirdiği uygulaması geldi. Yasaklarla bu işin bir yere varılamayacağını Facebook ve WhatsApp yetkilerinin artık daha iyi anladığını düşünüyorum. (bir olayı başına gelmeden anlayamazsın, Zuckerberg biraz daha dikkat edecektir bu duruma)WhatsApp’ın engellenmesi, Brezilya’daki meclisi de oldukça karıştırmış. Brezilyalı illetvekilleri, ‘İletişim özgürlüğünü engellemek de ne demek? Bu nasıl demokrasi?’ şeklinde eleştirilerde bulunmuşlar.

Yeri gelmişken WhatsApp’a alternatif olması açısından Telegram uygulamasını yüklemek isteyenler, aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.
 
  Telegram
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0