Yastık Altında Duran Galaxy S4 Yandı!

1
0
0
0
0
Yastık Altında Duran Galaxy S4 Yandı!
Texas’ta yaşayan 13 yaşındaki kız çocuğu Ariel Tolfree, gece yatmadan önce yastığının altına koyduğu Galaxy S4 yüzünden az daha yanacaktı.
Texas’ta yaşayan 13 yaşındaki kız çocuğu Ariel Tolfree, gece yatmadan önce yastığının altına koyduğu Galaxy S4 yüzünden az daha yanıyordu. Uyurken yanık kokusuna uyanan Ariel Tolfree, yastığının altındaki Galaxy S4’ün yandığını fark etmedi ve tekrar uyudu. Yanık kokusuna tekrar uyanan Ariel, durumu fark ettiğinde telefonu tanınmayacak hale gelmişti.

 Peki S4 Neden Yandı?

 Ariel Tolfree’nin ailesi yangının nedeni olarak telefonun yedek pilini gösteriyor. Yedek pilin orijinal olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi yok. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Apple iPhone modellerinde de üçüncü parti şarj cihazları yüzünden telefonun patlaması ile insanlar ölmüştü. Samsung yanan Galaxy S4 hakkında bir açıklama yaptı ve şirket, yastık altına koyulan bir akıllı telefonun hava akımı gerçekleşmediği için yanma ve patlama riskinin yüksek olduğunu, hatta ciddi şekilde yaralanmalar olabileceğini söyledi.

Özellikle ülkemizde  yastık altına telefonlarını koyup uyuyan gençlerin oldukça fazla olduğunu biliyoruz, bu konuda da duyarlı olup çevremizde bu hareketi yapanları da bilgilendirmek önemli.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0