• Anasayfa
  • Mobil
  • Tacizden Geçilmeyen Periscope'a "Anında Şikayet" Geliyor

Yayıncı Kadınlara Tacizden Geçilmeyen Periscope'a "Anında Şikayet" Geliyor!

1
0
0
0
0
Yayın yapan neredeyse her kadına taciz yuvası haline gelen Periscope için anında şikayet yapılabilecek.
Günümüzün en popüler canlı yayın uygulaması haline gelen Periscope'ta zaman zaman +18 kategorisine girecek yayınlar yapılırken, en yoğun olarak cinsiyeti kadın olunca yaptığı yayın farketmeden tacize gelen erkeklerle dolu olduğunu biliyoruz. Yayın yaptığı yerin ve şeklin önemi olmadan kadın görünce hemen yayına atlayıp tacize başlayan bu "davarlar" için sonunda Periscope'tan önlem geliyor.

Kısa süre içerisinde gelecek güncelleme ile "Anında Şikayet" ya da "Anında Raporlama" sistemi şeklinde gelecek uygulama neticesinde gelen yorumları şikayet ederek Periscope dünyasından engellenmesini sağlayabilecekler.Sistemin işleyişini açıklamak gerekirse yayıncının tacizciyi raporlamasının ardından Periscope tarafından rastgele seçilecek küçük bir canlı izleyici grubu da bu raporlamaya oylama yapacak. Yapılan oylama neticesinde bir taciz ve saldırganlık onayı verilirse 1dk boyunca yorumdan men edilecek olan kullanıcı, bu sürenin ardından aynı tür yorumlara devam eder ve bir kere daha raporlanırsa o yayına yorum yapamayacağı şekilde açıklanmış.

Tabii diğer yayınlarda bu tarz durumların olmasına yönelik bir engelleme ya da Periscope tarafından üyeliğin sona erdirilmesi gibi farklı önlemlerin de olup olmayacağı şu an için belli değil.

Detaylarını ilerleyen günlerde daha iyi anlayacağımız bu güncelleme geldiğinde içeriği daha açık bir şekilde göreceğiz. Umarız bu tarz "davar"ların bir daha yorum yapamayacağı hatta Periscope'u kullanamayacağı bir sistem olur.
 
  Periscope İndir [ÜCRETSİZ]
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0