Yeni Gorilla Glass'ta Safir Ekran Kullanılacak

0
0
0
0
0
Ekran koruma teknolojisinde zirve firma olan Cornig firması Gorilla Glass için safir ekran kullanımına geçeceğini duyurdu.
Ekran koruma denilince herkesin aklına gelen ilk firma olan CorningGorilla Glass adındaki ekran koruma teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Ancak bu sefer geliştirmeden kastımız hat safhaya taşımak.

Bildiğiniz gibi Gorilla Glass ekranlar çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı oluyor. Tabii bu daha dayanıklı dediğimiz çizilmez ya da kırılmaz anlamına gelmiyor. Bu yüzden de farklı ekran jelatinleri veya ince cam koruyucular ile destekleme durumunda kalabiliyoruz. Keza cam kırıldığında ya da çizildiğinde telefona ödediğimiz paranın yarısına varan (hatta geçen) ücretler ödememiz gerekebiliyor.İşte bu durumu Corning firması da farketmiş olacak ki dayanıklılık konusunda çok iyi olan safir ekran teknolojisini kendileri de kullanacak. Yani safir ekran gibi zor kırılan bir yapıyı Corning firması kendi Gorilla Glass teknolojisiyle birleştirerek çok iyi bir ekran koruma teknolojisine adım atacak.

Ayrıca safir ekranın pahalılığından dolayı tercih edilmemesinin de önüne geçmek isteyen firma ilerleyen zamanlarda tüm şirketlerin kullanabileceği bir ekran ile karşımıza çıkabilir. Bu da büyük ihtimalle Gorilla Glass 5 olacak.Gorilla Glass 4 ile 1 metreye kadar artan yükseklik dayanıklılığını safir ile birleştirdiğinde gerçekten sağlam bir ekran dayanıklılığı bekliyoruz. İlerleyen zamanlarda nasıl bir dayanıklılık sağlayacağını hep beraber göreceğiz.

Aşağıda Corning firmasının Gorilla Glass 4 teknolojisinin tanıtım videosunu görebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0