• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni iPhone 6s'in Android Kullanıcıları İçin Pek Yeni Olmayan 4 Özelliği!

Yeni iPhone 6s'in Android Kullanıcıları İçin Pek Yeni Olmayan 4 Özelliği!

0
0
0
0
0
Dün gece tanıtılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın, Android kullanıcılarının önceden alışık olduğu özellikleri.
Bildiğiniz üzere dün gece gerçekleşen Apple lansmanında birçok Apple ürünü tanıtıldı. Bu ürünlerin arasında en yenilikçi, en iyi performansa sahip olanı bilinmez fakat Apple'ın isminin bilinmesine sebep olan iPhone serisinin yeni telefonları lansmanın en çok konuşulan ürünleri oldu.

Apple'ın sloganı "think different" yani "farklı düşün" cümlesi. Fakat Apple'ın dün gece lansmanında görebildiğimiz gibi bu slogana ters düşen yenilikler de yok değil. Bunlardan en önemlisi Steve Jobs'ın zamanında şiddetle karşı çıktığı Stylus. Bu tarz bir cihaz için Steve "bunu kim ister ki?" şeklinde sözler söylemişti ama Apple aynı tür teknoloji bulunan kalemini dün gece tanıttı.

Apple sadece kalem fikrini değil, başka birkaç fikri de kendi cihazlarına uyarlamış. Yeni iPhone'larda  karşılaştığımız "pek yeni olmayan" fikirler şöyle;

 Ön Kamera Flaşı


Apple iPhone'ların kameralarını oldukça geliştirdiğini söylemişti. Bu yeniliğin yanı sıra Apple'ın kendince isimlendirdiği "Retina Flash" uygulaması da yeni iPhone'ların özelliklerinden birisi. Bu uygulama basitçe ön kamerada bir flaş bulunması. Çoğu Android kullanıcısı bu özelliğe senelerdir sahip.

 Alüminyum Kaplama


Apple yeni iPhone serilerinde 7000 serisi alüminyum alaşımı kullandığını belirtti. Bu maddeyi hem hafif, hem de dayanıklı oldukları için seçtiğini belirten Apple, bu konuda da ilk değil. Aynı materyali geçtiğimiz ay piyasaya çıkan Galaxy S6 Edge Plus telefonda da görmüştük. Galiba Samsung'un "erken satış" stratejisi, en azından bu alanda işe yaramış.

 Siri


Siri yeni iPhone'larda artık eskisi gibi kullanım için açılmaya gerek duymuyor. Söyleyeceğiniz "Hey Siri" sözü, mikrofon ile algılandığı sürece Siri her an size yardımcı olabiliyor. Bu özellik Google Now ve Motorola'nın Moto Voice'u tarafından Apple'dan önce hayata geçirildi.

 RAM


Apple, klasik "1GB RAM" anlayışından dün gece resmi olarak vazgeçti. Yeni iPhone'ların sahip olacağı 2GB RAM, telefon piyasasına 2012 senesinde çıkan LG Optimus LTE II tarafından kazandırılmıştı. Şu an 2GB RAM'e sahip telefonlar "orta sınıf" telefonu olarak isimlendiriliyor.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0