• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni Nesil Akıllı Telefonlardan En Hızlı Hangisi Şarj Oluyor?

Yeni Nesil Akıllı Telefonlardan En Hızlı Hangisi Şarj Oluyor?

0
0
0
0
0
Tom’s Guide, en hızlı hangi akıllı telefonların şarj olduğuna dair bir test yaptı. Kısa süreli ve uzun süreli yapılan şarj testlerinde kazanan ZenFone 2 ve Galaxy S6 oldu.
Akıllı telefonların şarjlarıyla ilgili o kadar çok haberler yapılıyor ki, muhtemelen artık siz de bu durumdan sıkılmışsınızdır. Fakat bu sefer daha gerçek verilere dayanarak bazı bilgilendirmelerde bulunacağız: Akıllı telefonlardan hangisi mevcut bataryasıyla daha hızlı şarj oluyor?

Tom’s Guide, aralarında Asus ZenFone 2, Galaxy S6, Google Nexus 6, LG G4, Motorola Droid Turbo, OnePlus 2 ve iPhone 6 gibi telefonların yer aldığı bir test yaptı. Bu test, cihazların bataryası tamamen boşken en kısa sürede hangisinin daha fazla şarj olduğunu öğrenmeye yönelikti. Testlerde kriter olarak belirlenen süreler ise 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve sonrası.

İlk olarak bu yedi cihazın pil dolum oranı %0 durumdayken 5 dakika içerisinde ne kadar şarj olduğuna bakıldı. Asus ZenFone 2 %17’lik dolumla rakiplerine göre bariz bir üstünlük kurdu.15 dakikalık yapılan testte ise yine ZenFone 2’nin üstünlüğü bulunuyor fakat 5 dakikalık yapılan testte olduğu gibi aradaki farkı açamadı. 30 dakikalık yapılan testte ZenFone 2 liderliği, Galaxy S6 ile birlikte %53 dolum oranıyla paylaştı. Yani 30 dakika içeisinde ZenFone 2 ve Galaxy S6’nın şarjları boşken yarısından fazla bir dolum oranına ulaşıyor.Testin sonraki evresinde %80’lik dolum oranına ilk olarak hangi cihazın ulaşacağına bakıldı. Galaxy S6, 48 dakika ile bu orana ulaşan ilk telefon olurken onu 56 dakika ile yine ZenFone 2 takip etti.%100’lük dolum oranına gelindiğinde ise yine ilk sırada Galaxy S6 yer aldı fakat bu sefer ZenFone 2 kendisine biraz daha aşağılarda yer buldu.Sonuçlar bu şekilde arkadaşlar, eminim ki bu veriler sizlerde bazı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Artık akıllı telefon satın alırken bu tarz verilerin oldukça önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok, o yüzden bu verilerin referans olabileceğini düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0