Yeni Nesil Dijital Radyo Destekli İlk Telefon LG Stylus 2 Satışa Çıkıyor!

0
0
0
0
0
Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG'nin yeni telefonu Sylus 2 satışa çıkıyor. Yeni nesil dijital radyo yayınlarını destekleyen cihaz, bu alanda bir ilke imza attı.
Güney Koreli elektronik şirketi LG, yeni akıllı telefonu Stylus 2’yi tanıttı. Yeni cihazında DAB+ (Digital Audio Brodcasting) desteği sunan şirket, yeni nesil dijital radyo yayınlarını destekleyen ilk akıllı telefonu da üretmiş oldu. Dünya çapında 40 ülkede kullanılan ve 500 milyon kişiye ulaşan yeni dijital radyo standartı, daha önce herhangi bir mobil cihaz tarafından desteklenmemişti.

 DAB+ Desteği Ne Sağlıyor?

DAB+ adı verilen dijital radyo standartı, aslında birçoğumuzun bildiği dijital TV yayınlarından çok farklı değil. Çanak antenlerle alınan DVB (Dijital Video Broadcasting) yayınlarda TV kanalları yer alırken DAB+ yayınlarda ise radyo kanalları yer alıyor. DAB+ sinyalleri karasal olarak yayınlanıyor ve uyumlu alıcılar tarafından çözülebiliyor. Özetle, analog FM radyonun hışırtılı, ince ayar gerektiren, kalitesi düşük sesine karşı DAB+ radyolar yüksek kaliteli ve ince ayar gerektirmeyen dijital ses sunuyor. LG’nin Stylus 2 adlı cihazı da bu sinyalleri alabiliyor.

 LG Stylus 2'nin Teknik Özellikleri 

5.7 inç 720p ekran ile gelen LG Stylus 2’de 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. 1.5 GB belleğe sahip cihazda 13 megapiksel ana kamera ve 3000 mAh gücünde bir pil yer alıyor. Cihazın satışına öncelikle Avustralya, Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda, Norveç ve Birleşik Krallık’ta başlanacak. Ardından diğer pazarlarda da ürünün satışa sunulması bekleniyor. Cihazın fiyat bilgisi henüz paylaşılmış değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0